Велика ювілейна подія – 95- а річниця утворення нашої малої Батьківщини – Жмеринського району зібрала громадськість 22 березня 2018 року в районному будинку культури, де відбулося урочисте зібрання. Це свято всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди - в краю з особливим колоритом, славною історією та кращими українськими традиціями.

  Початок історії заселення земель нашого району сягає у сиву давнину. А з часу його створення він знав періоди злетів і падінь, окупації, розрухи та відбудови. А ще прозвучав відомими іменами, Героями Радянського Союзу, Героями України та простими самовідданими трудівниками, і саме в них – у людях його слава.

  Колишнім і сучасним героям, захисникам Вітчизни була присвячена хореографічна композиція «Плине кача» та скорботна хвилина мовчання, в якій схилили голови присутні.

  Державний Гімн України розпочав урочисте дійство.

  З вітальною промовою перед учасниками зібрання виступив голова Жмеринської районної державної адміністрації Олег Легеза. Його доповідь була присвячена історії Жмеринського краю та сучасним подіям, відомим постатям та тим, хто своєю невтомною, непоказною працею примножують славу рідного краю. А історія сучасного Жмеринського району розпочинається з постанови Всеукраїнського центрального виконавчого комітету від 7 березня 1923 року «Про адміністративно-територіальний поділ», згідно якої була утворена Вінницька округа. До неї увійшли новоутворені райони: Жмеринський, Межирівський та Станіславчицький. Згодом вони були об’єднані в один.

  Крок за кроком розвивався наш край, творили його історію люди. Процес розвитку переривався через трагічні події, але все минає, а життя продовжується. Олегом Вячеславовичем згадано імена тих, чий внесок у розвиток району має особливу вагу.

  Велике місце у доповіді очільником району було відведено здобуткам останніх років, 2017 року, пріоритетним напрямкам діяльності.

  Користуючись нагодою, він подякував за взаєморозуміння та підтримку районній раді, керівникам територіальних громад, підприємств, установ і організацій району, депутатам усіх рівнів, всім жителями нашого району за сумлінну працю на благо Жмеринщини, віру в майбутнє. Вітаючи мешканців Жмеринського району, очільник району висловив свою гордість за честь працювати на його теренах та сподівання, що у тісній співпраці буде досягнуто іще вагоміших результатів у поліпшенні життя людей, примножиться слава нашої землі жмеринської. Побажав щоб щастя, любов і достаток жили у кожному населеному пункті, у кожному домі, в кожній родині, об’єднуючи всіх у згуртовану і небайдужу громаду.

  В ході підготовки до відзначення 95-ї річниці створення району був оголошений конкурс на написання гімну нашого краю.

  І ось, усі почули результати праці авторів тексту Володимира Горлея, музики - Станіслава Гринчука та аранжування – Євгена Грубського.

  Виконали пісню – гімн, яка віднині ідентифікуватиме Жмеринський район Ірина Мартиновська, Сергій Зайчук та Євген Грубський.

  З днем народження рідного району привітав земляків голова районної ради Василь Малярчук.

  Від громади міста жителів району зі знаменною датою привітав заступник міського голови Костянтин Тимунь, презентував вітальну листівку та картину з краєвидом міста.

  Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації ювілейними медалями, Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради і одноразовою грошовою винагородою відзначено 65 заслужених жителів району, які зробили вагомий особистий внесок у його розвиток.

  Урочистості і святковий концерт були підготовлені працівниками районного будинку культури, районного будинку творчості школярів та юнацтва, його вихованцями, а також творчими вчительськими і учнівськими колективами загальноосвітніх шкіл.

  В фойє районного будинку культури були розгорнуті виставкові експозиції, підготовлені бібліотечними та музейними установами, присвячені історії краю та його видатним постатям.