Ми усвідомили необхідність створення в Криму національної автономії кримських татар – Президент про ініціативу внесення змін до Конституції

  Президент Петро Порошенко виступив під час вечора-реквієму пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

  Глава держави наголосив, що 72 роки тому кримські татари лишилися наодинці у своїй біді з безжальним кремлівським режимом, який піддав їх дуже жорстоким випробуванням.

  «Сьогодні разом з вами, разом з нами усіма – мільйони друзів. Українці, світ не повинні допустити, аби трагедія кримськотатарського народу повторилася знову. Це спільна позиція не тільки України, але й провідних країн Європи та Америки, авторитетних міжнародних організацій, усіх наших партнерів по усьому світу», - підкреслив Президент.

  Петро Порошенко зазначив, що питання захисту прав кримських татар та інших народів, які мешкають у Криму, знаходиться під постійною увагою української влади. Перед партнерами України порушено питання щодо не лише продовження, а й посилення санкцій проти Росії та її маріонеток у Криму – у зв'язку із погіршенням ситуації з правами та свободами громадян.

  «Наша задача – захистити кримськотатарський народ на його батьківщині в Криму, а стратегічна – крок за кроком звільнювати український півострів від російської окупації», - підкреслив Петро Порошенко.

  Президент вважає, що українська влада зобов’язана розпочати у парламенті України процес внесення змін та доповнень до розділу Х Конституції України «Автономна Республіка Крим», які б повною мірою витікали з невід’ємного права кримськотатарського народу на самовизначення у складі суверенної і незалежної Української держави.

  «Ми, хоча із запізненням, усвідомили необхідність створення в Криму національної автономії кримських татар з повним, зрозуміло, гарантуванням рівних прав і громадянських свобод етнічних українців, росіян, інших етносів півострова», - наголосив Петро Порошенко та повідомив, що планує звернутися до Конституційної комісії України із закликом утворити найближчим часом з числа членів Комісії, представників Меджлісу та експертів робочу групу з підготовки змін та доповнень до цього розділу.

  «Крим був, є і залишиться невід’ємною частиною України, а країну-злодія буде примушено повернути вкрадене. Саме так станеться рано чи пізно, яким би тривалим не виявився процес деокупації півострова. Такий злочин, як анексія, не має в міжнародному праві строку давності», - сказав Президент та висловив впевненість, що Крим і окуповані райони Донбасу будуть повернуті під український суверенітет.

  Глава держави також повідомив, що у понеділок, 23 травня, в Стамбулі на Всесвітньому гуманітарному саміті відбудеться низка його зустрічей з провідними міжнародними лідерами, під час яких будуть обговорені питання деокупації Криму та захисту прав кримських татар та інших народів в окупованому Криму. До складу делегації увійдуть лідери кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, Рефат Чубаров, переможниця Євробачення-2016 співачка Джамала.

  «Ця війна для України буде завершена лише тоді, коли останній клаптик нашої землі в Криму і на Донбасі буде звільнено, коли нога останнього окупанта покине священну українську землю. А до цього ми маємо бути сильними й непохитними в своїй вірі. Крим – не Росія. Крим – це Україна. А Україна – це Європа», - підсумував Петро Порошенко.