У першу чергу під час проведення кампанії „Декларування-2018” у фіскальній службі Вінниччини чекають земляків, які у обов'язковому порядку мають подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані за 2017 рік – тих, хто мав доходи, з яких не утримувався податок.

  Серед них:

  іноземні доходи; доходи у вигляді спадщини та подарунків;

  доходи від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна;

  доходи від продажу цінних паперів та корпоративних прав;

  основна сума боргу за кредитом платника податку, прощеного кредитором за його самостійним рішенням;

  доходи від провадження господарської діяльності або незалежної професійної діяльності (крім підприємців – фізичних осіб, що обрали спрощену систему оподаткування);

  доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції;

  інші доходи, які не були оподатковані протягом року.

  Додамо, що цьогорічний деклараційний процес для громадян, що самостійно визначають із задекларованої суми доходу, податок на доходи фізичних осіб і військовий збір, який необхідно сплатити до бюджету, триває з 01 січня 2018 року до 01 травня 2018 року. У такий же проміжок часі звітують й фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, зокрема, приватні нотаріуси та адвокати.

  Разом із тим, громадяни, які мають право на податкову знижку, декларацію про доходи можуть подавати до кінця поточного року, а платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів перед виїздом.

  Цього року Декларація подається за оновленою формою, яка містить два додатки. Бланки можна отримати у Центрі обслуговування платників або у податковій інспекцій за місцем реєстрації чи самому роздрукувати з сайту Державної фіскальної служби України.

  Варто врахувати, на вибір платника, декларацію, яка подається за податковою адресою платника, тобто за місцем його реєстрації, можна подати трьома способами:

  особисто або уповноваженою на це особою;

  поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

  в електронній формі.