Незважаючи на неодноразові попередження про шахрайство, громадяни продовжують довіряти незнайомим людям та віддавати свої заощадження.

  Шахраї маніпулюють людьми, водять їх в оману та під психологічним тиском видурюють їх гроші. Один з видів даного злочину – це шахрайство в мережі – Інтернет воно, полягає у незаконному використані персональних даних користувачів мережі. Шахраї під різним приводом виманюють данні про банківські карткові рахунки (номер платіжної картки, термін дії ПІН - код та додатковий код, який розміщений на її звороті). Маючи таку інформацію Вашої картки, можна легко проводити Інтернет – платежі. Також люди стають ошукані шахраями в результаті купівлі – продажу будь – яких товарів в мережі – Інтернет, а саме «ОLX», «В Контакті», «Авториа» та інші.

  «Телефонне шахрайство» - це коли на мобільний телефонують та повідомляють, що Ваша близька людина скоїла якісь злочини, чи стала винуватцем дорожньо – транспортної пригоди і перебуває в поліції. Задля звільнення від кримінальної відповідальності необхідно терміново перерахувати гроші на вказаний номер телефону або поповнити банківський рахунок. При цьому злочинці вимагають від потерпілих не роз’єднувати зв'язок з ними до того, як вони перерахують їм гроші. Це робиться для того, щоб жертва не могла передзвонити до родича і перевірити, чи з ним справді щось сталося.

  Не менш розповсюджений вид шахрайства через банківські установи, яке полягає в тому, що злочинці телефонують на ваш мобільний та повідомляють, що вони є працівниками банку або представниками служби безпеки банку та наполегливо просять повідомити усі дані банківської картки в тому числі і пін-код або зміст СМС – повідомлень, які в цей час приходять на мобільний телефон. Також при надходженні СМС – повідомлення зі змістом про те, що Ви виграли автомобіль, за який потрібно внести певну суму грошей.

  Запам’ятайте, що представники банку ніколи не вимагають у клієнтів особистих даних і пін-код, або просити переказувати кошти за ваш виграш, Ви завжди можете перевірити стан рахунку вашої банківської картки за номером телефону гарячої лінії того банку яким ви користуєтесь.

  Щоб не потрапити на гачок шахраїв:

  • не повідомляйте нікому свої персональні дані, у тому числі про банківські платіжні картки;
  • не оплачуйте наперед товари та послуги, тим більше через Інтернет;
  • ніколи не відчиняйте двері незнайомцям та нікому не показуйте де зберігаються гроші;
  • роз’яснюйте дітям, що не слід вступати у переговори з незнайомими людьми, а також передавати незнайомим цінні речі, зокрема мобільні телефони.

  Якщо Ви стали жертвою шахрайства, негайно повідомте про це до чергової частини Жмеринського відділку поліції за номером телефону 2-00-59 або «102».

  Жмеринський ВП ГУНП