В с.Лисогірка 20 березня 2018 року відбулися збори-сходи громадян, під час яких підведено підсумки соціально-економічного розвитку громади за 2017 рік.

  В зборах взяли участь: голова Жмеринської райдержадміністрації О.Легеза, його перший заступник О.Монастирський, начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко, заступник начальника управління соціального захисту населення І.Купчик, головний спеціаліст по роботі зі зверненнями громадян Л.Кондратюк, дільничний офіцер поліції М.Божа, представник СО «Жмеринські електричні мережі» Р.Квітко.

  В громаді проживає 287 осіб, в минулому році народилося 2 дітей, відійшли у вічність 6 жителів села.

  У своєму звіті сільський голова О.Очеретна зазначила, що впродовж року розглянуто 47 звернень громадян. Найчастіше піднімалися питання оформлення субсидій, переоформлення спадщини, приватизації земельної ділянки, ремонту доріг, вирішення соціально-побутових проблем пільгових категорій громадян, а також крадіжок, проявів протиправних дій.

  Бюджет сільської ради за 2017 рік виконано на 112%. Найбільшу частку надходжень складає єдиний податок з юридичних та фізичних осіб, а також плата за землю.

  Завдяки допомозі орендарів у вивезені щебню було проведено ямковий ремонт доріг.

  На утримання ФАПу з сільського бюджету виділено субвенцію в розмірі 9,8 тис. грн.. І надалі медичний працівник буде утримуватися на 0, 5 ставки, фінансування здійснюватиметься частково сільською радою, частково РМЦПМСД. В цьому році скорочено до 0,5 ставка завідувача клубом.

  Протягом року проведено благоустрій кладовища, ліквідовано стихійне сміттєзвалище, пофарбовано огорожу біля приміщення сільської ради, облаштовано одну із кімнат в приміщенні школи для проведення поминальних обідів, встановлено автобусну зупинку.

  Ольга Миколаївна подякувала жителям громади за активну участь у благоустрої населеного пункту, а також орендарям землі за допомогу.

  В планах на поточний рік – проведення поточного ремонту доріг за кошти соціальних угод, виготовлення проектно-кошторисної документації на спорудження водогону, проведення ремонту приміщення сільської ради.

  Під час обговорення звіту мешканці громади задавали питання стосовно підсипання доріг, чистки доріг від снігу, про укладання соціальних угод з орендарями землі, про виділення земельних ділянок під ОСГ, створення громадського пасовища, спорудження водогону, руху автобусів, т.ін.

  О.Ярмоленко довів до відома присутніх інформацію про забезпечення медичного обслуговування жителів сільської ради, роботу ФАПу, вибір та укладання угоди з сімейними лікарями, програму «Доступні ліки».

  Р.Квітко розповів про систему оплати за електроспоживання, передачу показників лічильника.

  У своєму виступі голова райдержадміністрації О.Легеза подякував жителям громади за запрошення на збори-сходи громадян, відзначив конструктивну співпрацю з сільським головою, завірив у обізнаності з проблемами села. За результатами почутого інформував про домовленість з РЕМ про допомогу населенню в обробці даних, проведені оплати і обрізки дерев. Повідомив гарну новину – в 2018 році конкурс перевізників буде проводити район, завдяки чому є сподівання на покращення якості їхніх послуг. Також відзначив важливість створення громадських пасовищ, пріоритет у виділенні земельних ділянок. Вів мову про переваги децентралізації, необхідність спорудження водогону. Відповів на інші запитання громадян.

  Про порядок призначення субсидій, новації у законодавстві поінформувала селян І.Купчик.

  О.Монастирський під час свого виступу довів до відома учасників зібрання результати завершення районом 2017 року, пріоритетні напрямки роботи райдержадміністрації, залучення додаткових коштів до районного бюджету та їх використання. А також про державну програму сприяння утриманню великої рогатої худоби, надання компенсації за придбання молочного обладнання, сприяння розвитку садівництва і компенсацію вартості саджанців. Приділив увагу питанню забезпечення земельними ділянками учасників АТО, проблематиці питної води.

  Дільничний офіцер поліції М.Божа застеріг мешканців с.Лисогірка від шахраїв, повідомив про розроблені рекомендації районного відділу поліції щодо уникнення ошуканства, які будуть розповсюджені найближчим часом. Наголосив на дотриманні порядку та благоустрої жителями прибудинкових територій.

  Під час зборів жителі Лисогірської сільської ради написали колективне звернення до Жмеринського міського голови з проханням спорудити приміщення для очікування рейсових автобусів.