З метою утвердження героїчних традицій старших поколінь, національно-патріотичного виховання громадян, поваги та посилення державної турботи про ветеранів війни, вдів загиблих воїнів 18 березня 2018 року в районі відбулись ряд заходів з нагоди 74 – ї річниці визволення Жмеринщини від німецько – фашистських загарбників.

  В населених пунктах району пройшли мітинги-реквієми, зустрічі керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з ветеранами Другої світової війни, членами сімей загиблих, покладання вінків, квітів до меморіалів, братських могил та пам’ятників.

  В навчальних закладах району відбулись тематичні уроки пам’яті, семінари, літературні вечори, виховні години на тему: «Визволення Вінниччини від нацистських загарбників в роки Другої світової війни».

  В закладах культури - тематичні експозиції, виставки фотоматеріалів та документів, перегляди літератури, присвячені визволенню нашого краю від нацистських загарбників.

  Районний захід відбувся в с. Леляки за участю начальника відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Оксани Сокол, голови ветеранської організації району Анатолія Паламарчука, Леляцького сільського голови Олександра Смущака, депутатів районної, сільських рад, громадськості.

  Під час мітингу біля пам’ятника загиблим воїнам виступаючі відмітили героїзм та мужність воїнів Другої світової війни, які служать прикладом для сучасних захисників нашої держави на сході України. Побажали ветеранам міцного здоров’я,лагідної життєвої осені та миру. Поклали до пам’ятника вінки квітів. Всіх загиблих ветеранів вшановано хвилиною мовчання.

  Продовжився захід привітанням учасника бойових дій у Другій світовій війні Василя Веселюка із славним ювілеєм – 100 – літнім днем народженням.