За ініціативи голови первинної ветеранської організації сіл Чернятин, Токарівка та Слобода Чернятинська Н.Корчмарюк в актовому залі Чернятинського коледжу ВНАУ 16 березня 2018 року відбулися збори членів організації. На зібрання запрошено представників району та Северинівської об’єднаної сільської територіальної громади. Наразі, в залі були присутні: голова Жмеринської районної державної адміністрації О.Легеза, його заступник О.Матвієнко, заступник голови районної ради В.Бігас, голова районної організації ветеранів А.Паламарчук, начальник управління соціального захисту населення Н.Василик, заступник начальника Жмеринського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Н.Абрамова, заступник голови ОСТГ О.Баніт, директор Чернятинської ЗОШ І-ІІІ ст. А.Кучинський, директор ПрАТ «Чернятинське пиво» В.Сас та в.о.директора Чернятинського коледжу В.Кучерявий.

  На початку зібрання Н.Корчмарюк інформувала присутніх про мету проведення таких зборів-зустрічі, оголосила порядок денний та представила гостей.

  Далі в декількох словах розповіла про організацію, яка налічує 476 ветеранів, серед яких 226 – діти війни, 65 – інваліди загального захворювання, 36 ветеранів приковані до ліжка. Анонсувала відзначення під час заходу цьогорічних ювілярів подарунками (2 чол. – 92 роки; 5 чол. – 90 років; 6 чол. – 85 років; 20 чол. – 80 років). Звітувала про проведену в 2017 році роботу. Зокрема, організацією відзначено День Перемоги, День Хрещення Київської Русі-України, День людей похилого віку, релігійні свята. Висловила щиру подяку А.Паламарчуку за добрі справи. Нагадала, що днями буде відзначатися 74-а річниця визволення Жмеринщини від нацистських загарбників. Пов’язала колишні події з подіями сучасності, які відбуваються на Сході країни та втрату, яку зазнала громада Чернятина - Т.Шпіганевича.

  Загиблих захисників вшанували хвилиною мовчання.

  Подякувала О.Баніту за сприяння у встановленні унікального пам’ятника вдовам, ініціатором чого була вона сама.

  У своєму виступі О.Баніт інформував учасників зборів про плани створення територіального центру для людей похилого віку, ремонт доріг районного значення дорожньою службою та необхідність у підготовчих роботах. Відповідав також на запитання жителів громади. Питання стосувалися забезпечення кадрами амбулаторії ЗПСМ, ремонту містка, виборів старост сіл, ін..

  Під час свого виступу О.Легеза подякував Ніні Семенівні за запрошення, висловив глибоку повагу людям старшого покоління, вдячність за їхню працю, вагомий внесок у розвиток району та життєву мудрість. Побажав здоров’я, добра, злагоди і запевнив у тому, що завжди радий вислухати і допомогти.

  До слів очільника району долучився В.Бігас, інформував про поточні справи, зокрема, про відзначення 74-ї річниці визволення Жмеринщини, 95-ї річниці створення району. Говорив про децентралізацію та наслідки реформи. Бажав ветеранам здоров’я, Божого благословення та усіляких гараздів.

  Н.Василик розповіла про роботу управління соціального захисту населення, зупинилася на питаннях нарахування субсидії, соціальних допомог, змінах, які відбулися в законодавчій базі, монетизації субсидій, цінах на тверде паливо, а також про допомогу одиноким людям, зокрема, про відділення постійного проживання в смт.Браїлів Територіального центру соціального обслуговування. Відповіла на запитання та побажала ветеранам бути здоровими та радіти життю.

  Про пенсійну реформу, зміни у зв’язку із її запровадженням, про віддалене робоче місце в Северинівському ЦНАПі та перспективу створення такого в с.Чернятин вела мову Н.Абрамова.

  Очільник коледжу В.Кучерявий радо привітав зібрання в стінах навчального закладу та висловив готовність і надалі співпрацювати з ветеранською організацією.

  Голова районної організації ветеранів А.Паламарчук довів до відома присутніх інформацію про події минулого року, зокрема, відзначення 30-ї річниці створення організації, її діяльність. Інформував про надання матеріальної допомоги пенсіонерам, які мали в цьому потребу, на загальну суму 106 тис. грн.. Про створення в 2017 році при районній організації ветеранів волонтерського центру, який очолив А.Шпіганевич. Центр надає допомогу учасникам АТО, здійснюючи поїздки на Схід України з гуманітарною допомогою. За допомогу в організації поїздок висловив подяку очільнику коледжу, керівництву району. Відповів на запитання із залу. Побажав усім присутнім скорішого настання миру, здоров’я, спокою, злагоди, більше позитиву у житті.

  На завершення зустрічі, О.Легеза подякував Н.Корчмарюк за організацію заходу та роботи на високому рівні, попросив і надалі запрошувати на такі засідання для того, щоб бути в курсі справ ветеранів та сприяти вирішенню проблем.

  Гарний настрій членам ветеранської організації створювали талановиті вихованці коледжу.