15 березня 2018 року відбулися збори – сходи громадян смт.Браїлів, під час яких селищний голова В.Резедент звітував про виконання програми соціально – економічного розвитку за 2017 рік.

  У зборах взяли участь: голова Жмеринської районної державної адміністрації, депутат обласної ради О.Легеза, його перший заступник О.Монастирський, голова районної ради В.Малярчук, члени виїзної робочої групи - начальник відділу охорони здоров’я, депутат районної ради О.Ярмоленко, головний спеціаліст по роботі зі зверненнями громадян Л.Кондратюк, заступник начальника відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Бесараба, заступник начальника Жмеринського міськрайонного відділу державної виконавчої служби району Ю.Сокуренко, дільничний офіцер поліції А.Максимишин, головний спеціаліст управління соціального захисту населення О.Бевза, представник СО «Жмеринські електричні мережі», депутати районної, селищної рад, жителі селища.

  В ході доповіді очільника громади присутні були інформовані про те, що на території селищної ради, до складу якої входять: смт. Браїлів, село Сьомаки, селище Володимирівка, селище Браїлів проживає 5831 осіб. В селищі працює 6 підприємств та 4 фермерських господарства, які надають найбільше надходжень до бюджету. Здійснюють свою діяльність на території громади біля 125 підприємців, функціонують 3 загальноосвітніх школи, 3 дитячих садки, Браїлівський професійний ліцей, філія районної музичної школи, спортивні секції від районної спортивної школи. На території ради працює 3 бібліотеки для дітей та дорослих, Браїлівський будинок культури, клуб с. Сьомаки, державний музей П.І.Чайковського та Н.Ф. фон-Мекк, музей В.Забаштанського. В Браїлові функціонує амбулаторія загальної практики сімейної медицини, стаціонарне відділення районного Територіального центру соціального обслуговування. В селі Сьомаки тимчасово призупинено роботу ФАПу. На території ради створено агентський пункт обслуговування громадян пенсійного віку.

  У 2017 році проведено 12 засідань виконавчого комітету, прийнято 86 рішень різного характеру. Надано матеріальної допомоги 68 жителям територіальної громади, на суму 141 тис. грн. Проведено 9 сесій селищної ради, депутатами прийнято 63 рішення.

  Впродовж 2017 року на території ради: народилось 69 дітей, а померло 106 чол., одружилася 21 пара.

  Бюджет селищної ради виконано на 106 %. Завдяки виконанню та перевиконанню селищного бюджету у 2017 році виконком селищної ради забезпечив всі необхідні видатки на утримання і ремонти бюджетних установ ради та частково на благоустрій селища, кладовищ, поточний та капітальний ремонт доріг, реконструкцію мережі водогонів, вуличне освітлення, поточний ремонт водогонів, артезіанських свердловин та каналізаційних мереж встановлення двох автобусних зупинок. Також проведено благоустрій частини скверу ім.. В.Забаштанського, облаштовано газони, підключено водопостачання та електропостачання до фонтану, ліквідовано аварійні дерева в парку Чайковського, виготовлено таблички на будинки. На 100% були забезпечені видатки на заробітну плату, енергоносії, продукти харчування. Також на дорогах районного та обласного значення проведено ямковий ремонт силами Жмеринського Райавтодору.

  Команда Браїлівської селищної ради завоювала звання «Краще спортивне село Вінниччини 2017 року» і захищала честь області на Всеукраїнських сільських спортивних іграх у м.Ворохта, де зайняла 7 почесне місце.

  В 2018 році планується провести ряд заходів, спрямованих на розвиток громади, покращення життя людей, підвищення рівня обізнаності. Зокрема, проводитиметься просвітницька робота щодо поводження з твердими побутовими відходами, сортування сміття. Є задум реконструювати колишній дошкільний заклад в спортивно-оздоровчий комплекс «Авангард», на який планується освоїти 3 млн.грн. Проводитимуться капітальні та поточні ремонти доріг, вуличного освітлення, водогонів. Надаватиметься сприяння заміні аварійних електроопор з допомогою району. Вирішуватиметься проблемне питання питної води. Розроблятиметься проект землеустрою та генеральний план населених пунктів. Будуватимуться автобусні зупинки, ремонтуватимуться заклади культури. А також братиметься участь у конкурсах проектів розвитку громад для залучення додаткових коштів.

  Перед жителями громади виступив голова райдержадміністрації О.Легеза. Він подякував за запрошення на збори – сходи громадян, відзначив важливість живого спілкування з людьми. Відзначив ті напрямки, за якими район брав дольову фінансову участь у вирішенні проблем громади – це придбання шкільного автобуса, ремонт каналізаційної системи, стаціонарного відділення Територіального центру соціального обслуговування, амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Також проведено роботу для сприяння виділенню коштів на спортивно-оздоровчий комплекс, будівництво дороги.

  У своєму виступі голова районної ради В.Малярчук озвучив здобутки району в 2017 році. Більш детально зупинився на новаціях в медичній та освітянській галузях. Запевнив громаду у подальшій підтримці та співпраці.

  В ході зібрання було обрано нового очільника первинної ветеранської організації у зв’язку з хворобою попередника, ним став В.Качуляк.

  Свій звіт представив дільничний офіцер поліції А.Максимишин.

  Присутні жителі громади задавали питання до профільних спеціалістів, селищного голови та керівництва району. Питання стосувалися руху багатотонних фур дорогами селища, щодо отримання земельних ділянок під ОСГ учасниками АТО та іншими категоріями населення. Піднімалася тематика допомоги хворим на онкозахворювання громадянам, проведення тендерних процедур, проблеми водопостачання, виплати орендної плати, ін.

  О.Монастирський під час свого виступу відзначив високий рівень роботи селищного голови. Повідомив, що метою відвідування зборів громадян є ознайомлення з проблемами кожного населеного пункту району для вишукання шляхів їх вирішення.

  Звітували депутати селищної ради про свою роботу.

  Виступив депутат районної ради М.Власюк.

  Перед громадою виступив очільник СТОВ «Агрокряж – 1» М.Гнатишин, запевнив у підтримці громади у їх починаннях, готовності до відмови на користь учасників АТО від частини земельних ділянок.

  Переважною більшістю голосів було затверджено програму соціально-економічного розвитку селищної ради.