Леляцький сільський голова О.Смущак 14 березня 2018 року представив громаді с.Леляки звіт про роботу у 2017 році.

  В зборах – сходах громадян взяли участь: голова Жмеринської райдержадміністрації О.Легеза, його перший заступник О.Монастирський та члени виїзної робочої групи - начальник відділу охорони здоров’я, депутат районної ради О.Ярмоленко, головний спеціаліст по роботі із зверненнями громадян Л.Кондратюк, директор філії «Жмеринський Райавтодор» О.Навроцький, заступник начальника відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Бесараба, дільничний офіцер поліції М.Кушнір, головний спеціаліст управління соціального захисту населення І.Жарук, представник СО «Жмеринські електричні мережі» Р.Квітко, депутати сільської ради, жителі села.

  У своїй доповіді О.Смущак інформував учасників зібрання про те, що на території сільської ради налічується 1367 дворів та проживає 2279 чоловік, в т.ч. в с.Леляки – 451 двір і 751 мешканець. Господарську діяльність здійснюють 5 сільськогосподарських формувань, 33 приватних підприємця. Працюють 3 ФАПи, 2 бібліотеки, 1 клуб та 1 клуб-бібліотека, а також 5 торгівельних точок.

  В 2017 році проведено 7 сесій сільської ради, розглянуто на яких 153 питання та відбулося 11 засідань виконавчого комітету, розглянуто 204 питання.

  Бюджет сільської ради на 2017 рік було затверджено в сумі 900349 грн., виконано по доходах загального фонду в сумі 1448306 грн. Кошти було витрачено на потреби територіальної громади, зокрема, на утримання закладів соціальної сфери, благоустрій території, поточний ремонт доріг, пам’ятників, реконструкцію вуличного освітлення, капітальний ремонт системи опалення закладу культури, підготовку до виготовлення генерального плану населених пунктів, допомогу жителям громади на лікування, поховання, перерахування субвенції на районну газету та Територіальний центр соціального обслуговування, на утримання адміністративного приміщення, заробітну плату, вивезення сміття.

  В ході зібрання піднімалися актуальні для громади питання. Обговорювали проблему ремонту дороги до кладовища, необхідність розширення його меж. А також щодо організації роботи ФАПів, проведення вуличного освітлення, роботи депутатів, ремонту доріг загального користування.

  Останнє питання коментував О.Навроцький, він перерахував дороги, які перебувають у відомстві філії, відзначив, що на території громади дороги перебувають у відносно задовільному стані, хоча й усі потребують капітального ремонту. Повідомив добру новину - в цьому році суттєво збільшаться видатки на ремонт доріг місцевого значення.

  До фахівця жителі громади звернулися із проханням про встановлення дорожніх знаків.

  В залі дискутували з приводу виготовлення генерального плану населених пунктів, створення та належного оформлення громадського пасовища.

  А.Бесараба коментував питання з фахової точки зору.

  У своєму виступі голова районної державної адміністрації О.Легеза подякував за запрошення до участі у зборах-сходах, відзначив конструктивну співпрацю з очільником громади. За результатами почутого взяв під свій особистий контроль питання розширення меж кладовища та створення громадського пасовища.

  До завершення зібрання О.Легеза у телефонному режимі з’ясував питання стосовно розширення меж кладовища та озвучив алгоритм дій.

  Жителі Леляк хотіли більше знати про процес децентралізації та об’єднання територіальних громад.

  Про це детально розповів у своєму виступі О.Монастирський. Інформував про проведену на базі нашого району кущову нараду, де актуальним питанням було питання поводження з побутовими відходами, роздільне збирання сміття, його переробка. Зазначив, що метою візитів представників районної влади до населених пунктів – це ознайомлення з їх проблемами для вишукання шляхів вирішення. Поінформував громаду про результати, з якими район завершив 2017 рік, актуальні питання 2018 року.

  На запитання учасників зборів відповіли профільні спеціалісти.

  О.Ярмоленко, зокрема, надав інформацію про нову систему охорони здоров’я, яка запроваджується в країні, державне страхування здоров'я населення, укладання договорів на обслуговування сімейними лікарями. А також роботу ФАПів, умови, необхідні для покращення медичних послуг, систему роботи станції швидкої медичної допомоги. Щодо останнього був зроблений наголос на необхідності надати медичному закладу карти – схеми населених пунктів, а також встановити таблички з назвами вулиць та нумерацією будинків для полегшення роботи бригадам карет швидкої медичної допомоги.