Закликав заступник голови Вінницької облдержадміністрації Василь Броварник під час кущової наради, яка відбулась 14 березня 2018 року в приміщенні Жмеринської райдержадміністрації за участю представників департаменту житлово – комунального господарства облдержадміністрації, керівників Жмеринського, Вінницького, Тиврівського, Літинського районів, м. Жмеринка, об’єднаних територіальних громад.

  На початку зібрання Василь Броварник акцентував увагу присутніх на основних актуальних питаннях, які потребують негайного обговорення та вирішення. Зокрема: проведення благоустрою , поводження з твердими побутовими відходами, ремонт доріг та створення умов для комфортного проживання та пересування людей з обмеженими фізичними можливостями.

  Щодо проведення заходів із благоустрою заступник голови Вінницької облдержадміністрації зазначив:

  «Таке ганебне явище, як сміттєзвалище повинно назавжди зникнути з нашого життя. А в боротьбі із порушниками правил благоустрою потрібно вживати жорсткі заходи, залучаючи екологічні інспекції , штрафні санкції, проведення інформаційно – роз’яснювальних кампаній».

  У формі конструктивного діалогу відбулось обговорення питання поводження з твердими побутовими відходами. Про своє бачення вирішення проблеми сортування та переробки сміття в своєму регіоні говорили присутні керівники територіальних громад.

  Зокрема, голова Жмеринськоїх райдержадміністрації Олег Легеза зазначив, що прийнято розпорядження, відповідно до якого в районі розпочались заходи із благоустрою. В цьому питанні є тісна співпраця із сільськими, селищним головами, керівниками структурних підрозділів, філії «Жмеринський райавтодор», Жмеринським міськрайонним центром зайнятості. Вирішується питання сортування побутових відходів. Для цього придбано 310 контейнерів для роздільного сміття. На сьогоднішній день в районі розроблено проект Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2018 – 2020 роки, яку планується прийняти на найближчій сесії районної ради.

  Під час засідання Василь Броварник зазначив: «Стратегія Вінницької області – стовідсоткова переробка сміття. Одним із способів вирішення проблеми є створення регіонального підприємства, яке б переробляло побутові відходи декількох районів ».

  Виходячи з цього він закликав всіх комплексно підійти до вирішення питання сортування та переробки сміття.

  Окремо розглянуто питання ремонту доріг у 2018 році. Заступник голови облдержадміністрації зазначив, що 7,5 тис. км місцевих доріг державного значення передано у власність облдержадміністрації. З державного бюджету на їх утримання та ремонт виділено 623 млн. грн.. на ремонт. Із них 62 млн. планується спрямувати на ремонт доріг комунальної власності.