9 березня минає 104 роки з дня народження Тараса Шевченка – Співця і Пророка України. Життя його було трагічним: прожив усього 47 років, з них кріпаком – 24, у заслані – 10, решта – під наглядом жандармів.

  Не дала доля щастя, а дала світову славу. По всіх країнах (крім Африки) – 700 пам’ятників, 145 музеїв. У 2014 році відкрили пам’ятник у Москві. Зрозуміти розумом важко. А річ у тому, що в його творах – незмірна любов до своєї України, але немає й слова зневаги до будь-якого народу, до будь-якої нації. Все від початку до кінця написане любов’ю до всіх людей Землі. Його твори закликають до злагоди, миру, праці, життя.

  Як співця природи України знають усі Шевченка з шкільних років. А що ж напророкував і що радив Шевченко – пророк? Для нас із вами написане «Дружнєє посланіє – «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Україні і не в Україні…». Не за себе просить поет, а за Україну.

  Що ж побачив Пророк? Що «гірше ляха свої діти її розпинають», що «сини твої, Україно, на чужій роботі». Наші сучасники по Шевченку це «славних прадідів великих правнуки погані». Поет нагадує «в своїй хаті своя правда, і сила, і воля», а ви «претеся на чужину шукати іншого добра». З докором говорить він: «Якби ми вчились так, як треба, то й мудрість би була своя»…

  «Дружнєє посланіє» - це крик душі, це плач пророка Єремії по Єрусалиму. У поемі автор декілька разів благає: «Схаменіться, будьте люди…», «Обнімітеся, брати мої, молю вас, благаю», і тоді «оживе добра слава, слава України…!».

  А для всіх Українців на віки він заповідає: «…Любіть її во время люте. В останню тяжкую минуту за неї Господа моліть!».

  …Традиційно Носковецька сільська бібліотека підготувалась до відзначення Шевченківських свят. Бібліотекар Тетяна Маковей розгорнула велику виставку книг Кобзаря і про Кобзаря. Стіна «Подарунки Тарасу» поповнилася новими ілюстраціями до його творів. Окрасою виставки залишаються портрети, вишиті зав. дитсадком Людмилою Кочмарук та робота бісером учительки з м.Хмельницького Вікторії Полігас. Пам’ятаємо Тараса…

  Н.Огородник, с.Носківці.