Нещодавно в приміщенні Жмеринської районної адміністрації відбулась щорічна районна нарада бджолярів. На поважне зібрання бджолярів практиків та ведучих спеціалістів районних служб сільського господарства були запрошені студенти відділення бджільництва нашого коледжу.

  Традиційно таку нараду організовує та проводить підприємець – бджоляр Лісніцький Андрій Андрійович. На нараду приїхали понад 100 бджолярів із Жмеринського району та гості з Тиврівського району.

  На нараді розглядались важливі питання які цікавлять бджолярів, з доповідями виступили:

  1. Збереження бджолиних сімей в кінці зимівлі.- Лісніцький А.А.
  2. Ветеринарно – санітарний стан пасік. Збереження бджіл від отруєнь. Паспортизація пасік. – Пустовіт Руслан Володимирович начальник відділу безпеки харчових продуктів районної ветеринарної служби.
  3. Державна політика щодо сільськогосподарських виробників. –Бойченко Олена Юріївна ведучий спеціаліст управління сільського господарства району.
  4. Племінна справа. Нова загроза українському бджільництву. – Лісніцький А.А.

  Найбільш дискусійним виявилось саме питання племінної справи в бджільництві. Так як з порушення плану породного районування в Україну в останні роки завозять маток породи Бакфаст. Проходить некероване схрещення що може привести до знищення місцевої бджоли і появи агресивних малопродуктивних бджіл.

  З рекомендаціями та пропозиціями по питанням, які розглядались виступив викладач Чернятинського коледжу Волкотруб Сергій Олександрович. Сергій Олександрович запросив присутніх на день відкритих дверей у коледж, що викликало зацікавлення так, як потреба в професійній освіті існує.

  Бджолярі ділились власним досвідом, своїми новаціями та спостереженнями.

  Галузь бджільництва розвивається швидкими темпами. На сьогодні в Україні нараховується понад 400 тис. бджолярів, Україна входить в 5 найбільших експортерів меду, порівняно з 2016 роком в 2017 році Україна в два рази збільшила поставки меду до 30тис. тон. А можливості до подальшого зростання продуктивності необмежені.

  Студенти групи Т- 31 які були присутні на нараді отримали багато корисної практичної інформації, змогли долучитись до діяльності великого українського колективу бджолярів.