В історії кожного народу, серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом для українського народу є Тарас Шевченко. Справедливо, що Великого Кобзаря вважають народним пророком. Адже не одне покоління українців формує свої світогляди на його безсмертних творах.

  З метою популяризації творчості Великого Кобзаря та розвитку жанру художнього читання 3 березня було проведено міськрайонний конкурс читців «Кобзар і Україна», присвячений 204 – ій річниці з дня народження Т.Г. Шевченка.

  В конкурсі взяли участь 75 учасників художнього читання, які були поділені на три вікові категорії.

  Конкурсну програму читці підготували за 2 варіантами:

  • твір Т.Г. Шевченка (обов’язково) та твір за власним уподобанням (поезії патріотичного спрямування власні, або інших авторів).
  • Літературно-музична або вокальна композиція за творами Великого Кобзаря, сучасних українських авторів, присвячена Т.Г.Шевченку, або на тему героїв Майдану, учасників бойових дій, патріотів України.

  Конкурс читців «Кобзар і Україна» оцінювали Зоя Красуляк-голова журі, провідний методист з театралізованих заходів і свят обласного центру народної творчості, Альона Кузніцова - вчитель української мови та літератури Жуківецької ЗОШ І-ІІ ст..,

  Людмила Васютинська - вчитель української мови та літератури, керівник метод. об’єднання ЗОШ №4 міста Жмеринка, Людмила Кретова - головний спеціаліст управління культури і туризму Жмеринської міської ради, Ольга Свічинська - актриса театру і кіно, Альона Лазнюк - секретар журі.

  Переможці конкурсу:

  Віком від 8 до 13 років:

  • 1місце – Д’якову Оксану, с.Жуківці
  • 2місце – Рижак Ольгу, с.Олександрівка
  • 3місце – Лавренчук Софію, м.Жмеринка

  Віком від 14 до 18 років:

  • 1місце розділили – Навроцька Анастасія, с.Станіславчик - Юрченко Олена, с.м.т. Браїлів
  • 2місце розділили – Денисюк Ірина, с.м.т.Браїлів - Лісовецька Марія, с.Олександрівка
  • 3місце розділили – Гусак Діана, с.Сербинівці - Слободянюк Катерина, м.Жмеринка

  Літературно-музичні композиції:

  • 1місце – Мельник Іванну, м.Жмеринка
  • 2місце – Куянову Яну, м.Жмеринка

  Власний вірш:

  - Коломієць Христину, с.Сьомаки – І вікова категорія;

  Всі учасники конкурсу «Кобзар і Україна» нагороджені подяками, а переможці - грамотами та пам’ятними подарунками і будуть рекомендовані для участі в обласному конкурсі читців, присвяченому 204-й річниці від Дня народження Т.Г.Шевченка, який відбудеться 14 березня 2018 року в місті Тульчин.