Збори – сходи громадян в Мовчанській сільській раді відбулися 3 березня 2018 року в сільському клубі. Участь у заході взяли: голова Жмеринської райдержадміністрації О.Легеза, його перший заступник О.Монастирський, начальник відділу охорони здоров’я, депутат районної ради О.Ярмоленко, директор ТОВ «Ятек Україна», депутат районної ради В.Шепетюк, дільничний офіцер поліції С.Кабаровський, головний спеціаліст управління соціального захисту населення О.Бевза, головний спеціаліст Жмеринського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області В.Стеценко, контролер СО «Жмеринські електричні мережі» І.Стефанович, генеральний директор ТОВ «Курланд» В.Нероба, представники інших сільськогосподарських підприємств, які орендують землі територіальної громади.

  Першою інформувала про результати своєї роботи у минулому році голова первинної ветеранської організації с.Мовчани Н.Морозова. Вона повідомила, що серед 446 жителів громади налічується 146 ветеранів, в т.ч. учасники АТО – 8 чоловік, 1 з них інвалід війни. Впродовж року займалася забезпеченням соціального захисту ветеранів, покращенням умов проживання, вирішенням нагальних побутових проблем, а також брала участь в сільських та районних заходах.

  У зв’язку з тим, що керманич ветеранської організації написала заяву про своє звільнення, відбулися вибори нового голови організації, якою стала Г.Ільченко.

  Сільський голова подякував Н.Морозовій за роботу, привітав та побажав успіхів Г.Ільченко.

  Співдоповідачами у звіті сільського голови Г.Проця про підсумки соціально-економічного розвитку громади за 2017 рік були: секретар сільської ради К.Огороднік, інспектор бухгалтерського обліку Л.Войтович, землевпорядник В.Проць. Ними було зазначено, що громада налічує 161 двір, народилося впродовж 2017 року 6 немовлят, відійшли у вічність 3 жителів, зареєстровано 2 шлюби. На засіданнях виконкому сільської ради розглянуто 72 питання, проведено 9 засідань сесій, під час яких розглянуто 93 питання, сільською радою прийнято 91 розпорядження, розглянуто 58 звернень громадян. Бюджет сільської ради перевиконано, заплановано надходжень 680 тис. грн.., а надійшло 760 тис.грн. Впродовж року кошти використовувалися на ремонт доріг – 106 тис. грн.., 30 тис.грн. освоєно на благоустрій, 139 тис. грн.. надано субвенції на медичну і освітню галузі, спорт. Проведено ремонт водогону, на що використано 1 млн. 250 тис.грн. державної субвенції та 119 тис.грн. власних коштів. Сільською радою визначено 14 земельних ділянок для надання учасникам АТО, у 2018 році заплановано провести інвентаризацію присадибних ділянок.

  Г.Проць також відзначив проблемні питання, так на поточний рік заплановано проведення ремонту будівлі сільської ради, вже виготовлено проектно-кошторисну документацію, нарікав на поганий стан доріг сільськими вулицями через розростання дерев та порушення меж присадибних ділянок, інформував про звернення до РЕМу з проханням здійснити обрізку дерев. На завершення своєї доповіді закликав своїх односельців до підтримання порядку та участі у благоустрої сільських кладовищ.

  Громадою роботу сільської ради в 2017 році визнано задовільною.

  Дільничний офіцер поліції С.Кабаровський застерігав жителів Мовчанів від всякого роду шахраїв, нагадав про заборону сіяти мак, закликав бути обачними при появі незнайомих людей. Закликав людей бути небайдужими та активними.

  Сільський голова подякував С.Кабаровському за тісну співпрацю. Наголосив на важливості проведення виховної роботи з молоддю.

  Г.Проць повідомив, що в 2016 та 2017 роках до сільського бюджету внесли кошти в рамках самооподаткування 57 і 85 дворів відповідно. Тому є потреба у прийняті громадою рішення про розмір річного податку і більш свідомого до цього ставлення. Наголосив, що кошти з даного податку переважно використовуються на благодійну допомогу односельцям, які опиняються у скруті. Громада підтримала сільського голову в цьому питанні та одноголосно встановили податок в розмірі 50 грн. на рік.

  Голова райдержадміністрації О.Легеза відзначив добру роботу сільського голови, подякував, вже колишньому, голові первинної ветеранської організації, побажав успіхів новообраному. Відповідав на запитання жителів громади.

  У своєму виступі О.Монастирський зазначив, що очільник району поставив перед собою завдання ознайомитися з проблемами всіх населених пунктів та при можливості сприяти їх вирішенню. Поінформував громаду про результати, з якими район завершив 2017 рік. Відзначив форму подачі звіту сільського голови, запевнив громаду у правильності свого вибору, адже в громаді спостерігається ряд позитивних зрушень. Успіхів побажав і надалі.

  О.Ярмоленко під час свого виступу дякував сільському голові та громаді за фінансову підтримку роботи ФАПу. Вів мову про перспективу організації в населеному пункті реалізації медичних засобів за програмою «Доступні ліки». Говорив про кадрове забезпечення закладів охорони здоров’я та про вибір сімейного лікаря.

  В.Шепетюк привітав з прийдешнім святом всіх жінок. Подякував голові райдержадміністрації О.Легезі за підтримку громади, сприяння проведенню водогону. Розповів про свою діяльність, сприяння розвитку села. А також про діяльність очолюваного сільськогосподарського підприємства, виплату орендної плати, допомогу в оформлені документів на землю учасникам АТО.

  Сільський голова подякував В.Шепетюку за активну участь у житті громади.

  Г.Проць ще зупинявся на питаннях укладання соціальних угод, стану доріг, проблемі відсутності роботи та виїзду молоді з села.

  О.Легеза довів до відома учасників зібрання інформацію про прийняття в 2017 році державної програми співфінансування ремонту доріг, якою зможе скористатися кожна громада.

  Дякувала за всебічну підтримку і допомогу районній та сільській владі директор Мовчанської школи І-ІІ ст.. З.Дмитрук.

  В.Нероба пообіцяв не стояти осторонь проблем, висловив сподівання на тісну співпрацю, відповів на запитання селян, а також привітав з наступаючим святом 8 березня усіх жінок.

  Завершуючи офіційну частину зборів-сходів сільський голова Г.Проць подякував представникам влади за увагу до громади, привітав жінок з весняним святом.

  А завершився захід святковим концертом на честь жіноцтва села.