Громада с.Рижавка Потоківської сільської ради 2 березня 2018 року зібралася в сільському клубі, щоб заслухати звіт сільського голови П.Коломійця про роботу в 2017 році.

  Участь у зібранні взяли: голова Жмеринської райдержадміністрації О.Легеза, його перший заступник О.Монастирський, начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко, представники відділу у Жмеринському районі Держгеокадастру, управління соціального захисту населення та Пенсійного фонду, СО «Жмеринські електричні мережі», відділу поліції, а також сільськогосподарських підприємств орендарів землі.

  В ході доповіді сільський голова поінформував про те, що за минулий рік народилося 7 дітей, померло 11 чоловік.

  Світлу пам’ять померлих вшановано хвилиною мовчання.

  В Потоківській сільській раді здійснюють свою діяльність 2 заклади охорони здоров’я, 2 заклади культури. Нажаль ФАП с.Рижавка не забезпечено кадрами.

  Бюджет 2017 року сільська рада виконала на 112 %. Основним джерелом доходу є надходження від оренди землі.

  За минулий рік сільською радою надано 83,8 тис.грн. субвенції на медичну і освітню галузі, спорт, територіальний центр, трудовий архів, придбання опалювального котла для школи, проїзд вчителів.

  Виготовлено проектну документацію на вуличне освітлення. Зроблено поточний ремонт сільських доріг, благоустрій населеного пункту, встановлено зупинку.

  П.Коломієць подякував активним жителям с.Рижавка за участь у благоустрої села.

  З проблемних питань назвав організацію обрізки дерев, які заважають лініям електропередач.

  Користуючись нагодою очільник територіальної громади привітав усіх жінок з прийдешнім весняним святом 8 березня.

  Громадою піднімалися питання ремонту та огородження криниці загального користування, ремонту аварійного відрізка дороги, відсутності освітлення вулиць та води.

  Голова райдержадміністрації під час свого виступу подякував громаді за запрошення і можливість живого спілкування. Повідомив про тісну співпрацю та порозуміння із сільським головою. Подякував представникам сільськогосподарських підприємств за підтримку територіальної громади. Зважаючи на почуте, інформував про виділення рекордної суми коштів з державного бюджету на ремонт доріг, яка складає 44 млрд. грн., про передачу усіх доріг у комунальну власність територіальних громад, про державну програму співфінансування їх утримання. Також довів до відома присутніх інформацію про домовленість з РЕМ про організацію обрізки дерев, про вихід, який знайдено для вирішення проблеми аварійних електроопор. Наголосив на необхідності надсилання до інстанцій офіційних звернень для того, щоб керівники знали про проблеми та були підстави для реагування на них.

  Жителі громади мають нарікання на руйнування доріг багатотонними автомобілями сільськогосподарських підприємств і відсутність реакції на це правоохоронних органів.

  Керівник району запропонував написати офіційне колективне звернення до поліції.

  О.Ярмоленко у своєму виступі вів мову про кадрове забезпечення медичних закладів. Зокрема, щодо відсутності спеціаліста на ФАПі с.Рижавка зазначив, що найближчим часом буде відновлено виїзди сімейного лікаря Браїлівської амбулаторії ЗПСМ, в подальшому ж для забезпечення населення медичними послугами пропонує закласти до бюджету кошти на утримання ФАПу та заробітну плату фельдшера, якого очікують після випуску в медичному училищі.

  О.Монастирський довів до відома жителів громади інформації про здобутки району, фінансові зобов’язання, про державні дотації утримувачам худоби, компенсацію за придбання молочного обладнання, сільськогосподарської техніки, тим, хто розвиває садівництво.

  На запитання про порядок використання водного фонду, отримання дозвільних документів відповідав О.Легеза та заступник начальника відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Бесараба.

  В ході зборів-сходів громада прийняла рішення про виділення коштів на утримання фельдшера ФАПу на повну ставку, а також встановили нормою самооподаткування 50 грн. на рік.