1 березня 2018 року відбулося розширене засідання ради відділу культури та туризму Жмеринської районної державної адміністрації, на якому було підведено підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської роботи галузі району за 2017 рік та визначено завдання на 2018 рік.

  Привітав учасників зібрання начальник відділу Ю.Рубан. Представив загалу гостей, озвучив порядок денний засідання.

  Участь у заході взяли: заступник голови районної ради В.Бігас, керівники закладів культури району, представники засобів масової інформації.

  У своїй звітній доповіді Ю.Рубан зазначив, що реалізацію державної політики в галузі культури району забезпечують 100 закладів, в яких працює 176 працівників, із них 146 спеціалістів та 30 техперсоналу. Проаналізував роботу в кожному з підрозділів, акцентував увагу на здобутках та проблемних питаннях. Серед проблем є відсутність опалення в низці закладів культури, недостатнє матеріально-технічне забезпечення, низький рівень комп’ютеризації, припинення угоди оренди Жмеринською міською ради з комунальним закладом центральна районна бібліотека ім. В.П.Вовкодава, низький рівень підписки періодичних видань та надходження літератури, забезпечення охороною народних музеїв в нічний час, придбання музичних інструментів та сценічних костюмів для клубних закладів району, кадрове забезпечення галузі культури, паспортизація об’єктів культурної спадщини.

  В 2017 році для зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури було освоєно 1 млн. 600 тис. грн.., 563, 4 тис. грн. використано на благоустрій прилеглих територій.

  З метою поліпшення умов праці працівників культури та культурологічного обслуговування населення в 2018 році головними завданнями визначено проведення ряду робіт та придбань, а саме: капітальний ремонт приміщення комунального закладу «Музей П. І. Чайковського та Н. Ф. фон Мекк», зовнішній ремонт приміщення комунального закладу «Станіславчицька дитяча музична школа ім. В.Ф.Циганюка», ремонт сільських закладів культури, встановлення новітніх систем опалення, реконструкція системи опалення комунального закладу «Жмеринська центральна районна бібліотека ім.В.П.Вовкодава», ремонт глядацького залу КЗ «Жмеринський районний будинок культури», придбання меблів, техніки звукозапису та театральних костюмів, протипожежного обладнання, музичних інструментів.

  Завершуючи свою доповідь очільник галузі культури подякував всім працівникам галузі за роботу, побажав успіхів та висловив сподівання на тісну співпрацю та позитивні результати.

  Під час обговорення доповіді слово мали: директор КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека ім.. В.П.Вовкодава» Л.Шульган, в.о. директора КЗ «Станіславчицька дитяча музична школа ім.. В.Ф.Циганюка» С.Горбатюк, директор КЗ «Музей П.І.Чайковського і Н.Ф.фон Мекк» А.Клекот, керівник народного колективу КЗ «Жмеринський районний будинок культури» С.Волуйко, Рівський сільський голова А.Гамарник, директор КП «Жмеринської дирекції кіновідеомережі і кіновідеопрокату» А.Новаковська, директор Демидівського сільського будинку культури Л.Тесля, завідуюча Токарівською сільською бібліотекою Т.Оранська.

  Виступ Рівського сільського голови вразив своєю щирістю. А.Гамарник поділилася досвідом підвищення рівня культурного життя в своїй громаді, збільшення зацікавленості до громадського життя та участі у культурно-масових заходах якомога більшої кількості жителів. Наголосила на важливості роботи такого напрямку для згуртованості та взаєморозуміння. На її думку, без розвитку культури село може загинути.

  Заступник голови районної ради передав вітання працівникам культури від очільників району О.Легези, В.Малярчука. Подякував їм за роботу в нелегких умовах, збереження культурної спадщини народу. Висловив сподівання на покращення фінансування галузі з огляду на збільшення надходжень до місцевих рад. Побажав усім міцного здоров’я, усіляких гараздів та Божого благословення.

  За результатами роботи у 2017 році було відзначено кращих працівників галузі культури району Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради, відділу культури та туризму. За вагому підтримку закладів культури в населених пунктах подяками відзначено ряд очільників територіальних громад.