Колегія по підсумках роботи Жмеринської райдержадміністрації в 2017 році та пріоритетні напрямки діяльності в 2018 відбулась 22 лютого 2018 році за участю першого заступника голови Вінницької облдержадміністрації Андрія Гижка, провладної еліти та громадськості району. Розпочалось засідання із вшанування хвилиною мовчання пам’яті Героїв Небесної Сотні. Від учасників зібрання делеговано представників для покладання корзини квітів до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та антитерористичної операції.

  З ювілейною датою – 55 річчям від дня народження почесними грамотами облдержадміністрації та райдержадміністрації привітали перший заступник голова облдержадміністрації Андрій Гижко, голова райдержадміністрації Олег Легеза та голова районної ради Василь Малярчук начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Юрія Рубана.

  До уваги присутніх було представлено відеоролик «Вінничина 2017: від викликів до конкретних справ», в якому висвітлені основні досягнення та здобутки області за 2017 рік.

  Свій звіт голова райдержадміністрації Олег Легеза розпочав, зазначивши, що основні напрямки роботи у 2017 році ґрунтувались на принципах втілення в життя реформ, ініційованих Президентом та Урядом України, виконання стратегічних документів державного рівня, Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року, Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік, та були в першу чергу спрямовані на всебічне задоволення прав і свобод громадян, їх матеріальних та духовних потреб.

  Доказом того є позитивні показники, з якими район завершив минулий рік. Зокрема, за 2017 рік промисловими підприємствами району вироблено продукції на суму майже 55 з половиною мільйонів гривень, що більше у порівнянні з 2016 роком на 11 відсотків. В 2017 року в 2,3 рази збільшено обсяг освоєних капітальних інвестицій підприємствами та організаціями району, що становить більше 80-ти мільйонів гривень. Реалізовано продукції у відпускних цінах на суму 167 з половиною мільйонів гривень, що на 52 % більше ніж за минулий рік.

  Сільськогосподарськими підприємствами району було вироблено 146 тисяч тонн зернових культур, середня урожайність склала майже 60 центнерів з гектару.

  Зведений бюджет Жмеринського району по загальному фонду за 2017 рік виконано на 103 відсотки, що складає майже 350 мільйонів, а це більше проти 2016 року на 62 мільйони гривень. Використовуючи інформаційно-телекомунікаційної системи «Рrozorro» в 2017 році зекономлено бюджетних коштів в сумі 710 тис. грн.

  У результаті додатково залучено з різних джерел та освоєно більше ніж 20 мільйонів гривень.

  Величезний об’єм роботи проведено в закладах соціально – гуманітарної сфери району.

  Голова райдержадміністрації детально зупинився на характеристиці кожної із галузей району: освіти, медицини, культури, соціального захисту населення. Відмітивши всі ремонтні роботи в закладах соціальної сфери.

  На проведення ремонтних робіт в дитячих садочках використано один мільйон 160 тис.грн. в навчальних закладах - майже 2 млн 700 тис. грн. придбано один шкільний автобус.

  В районі належним чином впроваджується медична реформа . По програмі «Доступні ліки» реалізовано рецептів на загальну суму 1 мільйон 27 тис.грн.

  За рахунок державного, обласного, районного бюджетів майже 10 мільйонів гривень було направлено на зміцнення матеріально – технічної бази медичних закладів.

  Один мільйон 600 тис. грн. спрямовано на ремонт закладів культури. Також придбано сценічні костюми, одяг, театральні стільці, меблі, підсилювальну апаратуру.

  На фінансування фізкультурно - масової та спортивної роботи в 2017 році в рамках програми з районного бюджету було виділено майже 1 мільйон 200 тисяч гривень та додатково залучено понад півмільйона спонсорських коштів.

  З метою покращення стану водозабезпечення жителів населених пунктів протягом року побудовано та реконструйовано 72 км мереж водогонів, на що було направлено понад 8 мільйонів гривень.

  На проведення ремонтів доріг направлено понад 7,7 мільйонів гривень.

  Яскраво та доступно продемонстрував всі досягнення району відеоряд з фотографіями та графічним відображенням найважливіших показників району, супроводжуючи доповідь очільника району.

  Акцентовано увагу присутніх на пріоритетних напрямках роботи райдержадміністрації в 2018 році, для реалізації яких необхідно максимально залучити додаткові джерела фінансування за рахунок участі територіальних громад району та громадських організацій в різноманітних конкурсах та грантах.

  По звершенню доповіді голова райдержадміністрації Олег Легеза подякував всім працівникам райдержадміністрації, депутатському корпусу районної ради, селищному та сільським головам за плідну співпрацю у вирішенні нагальних питань району.

  Від свого імені слова подяки присутнім висловив і голова районної ради Василь Малярчук. Він акцентував увагу на основних викликах, які стояли в 2017 році та ознайомив присутніх із шляхами їх вирішення. Зазначивши, що основний принцип роботи районної ради 7 скликання «мінімум політики – максимум зусиль» надав змогу конструктивно вирішити ряд справ в районі.

  Позитивну оцінку діяльності районної влади надав перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко.

  Він подякував за плідну роботу та конструктивну співпрацю всіх гілок влади району та області.

  Високопосадовець ознайомив присутніх із основним курсом розвитку держави в рамках реалізації реформ.

  Серед пріоритетних напрямків роботи в 2018 році є процес децентралізації . На прикладі вже об’єднаних територіальних громад Андрій Петрович продемонстрував всі позитивні сторони об’єднання, зазначивши, що в основі децентралізації лежить підвищення якості життя громадян, в т.ч. покращення надання освітніх, медичних, адміністративних послуг.

  Він закликав громади до активно обговорювати питання децентралізації та об’єднуватись в спроможні громади.

  Акцентовано увагу присутніх на створенні та підтримку державою сільськогосподарських кооперативів, легалізацію робочих місць , ін.

  Андрій Гижко закликав засоби масової інформації широко проводити інформаційно - роз’яснювальну роботу щодо проведення всіх нововведень, запропонованих Президентом та Урядом України.