У другу неділю травня людство вшановує жінку-мати, жінку-світоч, жінку-трудівницю, жінку-берегиню життя на землі.

  В Україні починаючи з 2000 року офіційно відзначається Свято Матері. З нагоди цієї події працівниками КЗ «Жмеринська ЦРБ» було проведено літературно-музичний вечір «Величаємо тебе, моя Мамо!».

  Материнство... святе і прекрасне, оспіване поетами, увінчане художниками. У всіх народів і в усі віки. Жінка – мати була охоронницею, добрим янголом домашнього вогнища. Кожного від немовляти і до глибокої старості, образ матері супроводжує через ціле життя. Немає жодного поета і письменника, який би не присвятив свого твору своїй матері: Л. Костенко, А. Малишко, В. Сосюра, В.Симоненко, Д. Павличко та багато інших. Їх твори було представлено на книжковій виставці - «Берегиня роду людського».

  Ведучі Катерина Пастух і Інна Грибик розповіли присутнім про роль матері у житті людини.

  Захід було розпочато театралізованою мініатюрою за участю вихованців літературно – мистецького клубу "Синій птах". У виконанні Євеліни Шпирко прозвучала пісня «Мамо, мамусенько». Працівник районного Будинку культури Павло Кащук прочитав ліричний вірш про кохання. Сюрпризом для присутніх стало знайомство з власними поезіями, присвяченими матері і жінці, Лариси Тупчій - провідного бібліографа - краєзнавця, члена Національної спілки журналістів України. Методист районного Будинку культури Тетяна Скрима виконала акапельно одну з колискових пісень, яку мати співає рідному немовляті. Своєю творчістю поділилися викладач та вихованці Жмеринської музичної школи. Учасники ансамблю «Янголята» присвятили матерям пісню «Ти моя ластівко». Активна учасниця бібліотечних заходів Тетяна Александрой розповіла легенду про батьківську любов і виконала пісню.

  Останнім акордом свята стала пісня про материнську любов, яку заспівали сестри Ріта та Іванна Мельник.