Другий день поспіль перед громадою звітує Жуковецький сільський голова Н.Тріскун. 21 лютого 2018 року відбулися збори-сходи громадян с.Жуківці в приміщенні місцевої школи.

  Очільниця громади привітала учасників зібрання, представила громаді гостей з району. У заході взяли участь: голова Жмеринської районної державної адміністрації О.Легеза, його заступник О.Матвієнко, начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко, заступник начальника відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Бесараба, дільничний офіцер поліції С.Кабаровський, головний спеціаліст по роботі зі зверненнями громадян Л.Кондратюк, головний спеціаліст відділу з питань перерахунку, призначення та виплати пенсій Жмеринського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області М.Неприлюк, контролер СО «Жмеринські електричні мережі» І.Бондар, представники сільськогосподарських підприємств, депутати сільської ради, жителі села.

  Першим до слова запрошено дільничного офіцера поліції С.Кабаровського, який говорив про зловживання спиртними напоями та вчинення правопорушень в стані оп’яніння, застеріг від шахрайських дій в Інтернеті, з боку невідомих людей, про встановлення осіб, які неофіційно проживають на території сільської ради. Закликав бути пильними та обачними.

  Сільський голова Н.Тріскун звітувала про пророблену роботу в 2017 році. В ході доповіді ознайомила присутніх з напрямками роботи сільської ради, здобутки громади, озвучила проблемні питання. В розрізі галузей господарювання було зроблено аналіз проведеної роботи в кожному населеному пункті. Відзначено участь сільськогосподарських підприємств, приватних підприємців, пересічних громадян територіальної громади, які зробили вагомий внесок у покращення стану закладів соціальної сфери, благоустрою населених пунктів. Основна робота була спрямована на виконання дохідної частини бюджету. Бюджет 2017 року перевиконано. Так при плані власних надходжень 1485197 грн. надійшло 1528840 грн.

  Надія Степанівна озвучила основні напрямки роботи, які заплановано провести в поточному році. Так, в с.Жуківці планується: продовжити роботу з виготовлення генерального плану населеного пункту, розширити спортивний та ігровий майданчики в ДНЗ, завершити заміну вікон на ФАПі, в Жуковецькій ЗОШ та ремонт їдальні, сприяти в написанні програм по благоустрою території шкіл та дитячого садка, сприяти будівництву дитячих майданчиків, відновленню опалювальних систем в закладах культури за рахунок спонсорської допомоги, а також написання проектів і місцевого бюджету, забезпечити виконання дохідної частини бюджету, поглибити співпрацю з інвесторами, провести повну інвентаризацію земель приватної власності, земель запасу та резерву, заключити договори на землі проектних доріг, розвивати фермерські, приватні підсобні господарства, підприємницьку діяльність за рахунок особистих паїв, земель ОСГ, розвивати садівництво, огородництво, переробну галузь, заготівлю продукції, розвиток тваринництва, утримання ВРХ, свиней, птиці. Також в задумах відремонтувати криниці загального користування та спорудити біля них огорожу, провести ремонт доріг, в т.ч. і капітальний, виготовити лавки для відпочинку, придбати столи і лавки в сільський будинок культури для проведення масових заходів, будівництво огорожі біля кладовища, організація вивозу сміття, підтримання благоустрою села, території кладовища, підвідомчих установ.

  Визначаючи завдання на поточний рік очільниця громади наголосила на відповідальності кожного за збереження і використання землі та об’єктів спільної власності. Для досягнення успішного результату сподівається на підтримку мешканців громади, підприємств і районної влади.

  В ході виступу Н.Тріскун неодноразово дякувала за підтримку районній владі, всім тим, хто був небайдужий до долі громади.

  З залу надійшло ряд запитань, наразі, жителі громади цікавилися причиною здорожчання проїзду, піднімали тему приведення до належного стану ставка, який перебуває у спільному користуванні, створення молочного кооперативу, організації збирання та вивезення сміття, використання земель колишньої птахофабрики, аварійності електроопор, підключення електроенергії до будинків.

  До слова запрошено голову райдержадміністрації О.Легезу. Він подякував за запрошення до участі у зборах – сходах громадян, відзначив перевагу живого спілкування з людьми. А також зазначив, що сільський голова добре піклується про свою громаду, робота поставлена на належному рівні, завірив у подальшій підтримці територіальної громади районною владою. Інформував про налагодження механізму заміни аварійних електроопор, до завершення 2018 року є сподівання на заміну більшості з них. Наголосив на необхідності створення громадського пасовища та оформлення необхідної документації на свою власність у зв’язку з наближенням ринку землі. Пояснив також ситуацію щодо пасажирських перевезень. Говорив про налагодження системи зняття показників електролічильників та оплати за спожиту електроенергію. Подякував фермерам та керівникам сільськогосподарських товариств за допомогу у розвитку територіальної громади, та за підтримку медичної галузі.

  Більш розширено про ринок землі, створення громадських пасовищ у своєму виступі розповів О.Матвієнко. Вів мову також про водний фонд громади, акцентував увагу на нагальному питанні сортування сміття, зміни в законодавчій базі та запровадження в районі відділення від загальної маси побутових відходів, для початку, скла. В ході виступу заступник голови райдержадміністрації відповідав на запитання жуківчан.

  Перед учасниками зібрання виступали представники СО «Жмеринські електричні мережі», управління Пенсійного фонду.

  Про розвиток сімейної медицини та як обрати сімейного лікаря інформував місцевих мешканців О.Ярмоленко.