20 лютого 2018 року відбулися збори-сходи громадян с.Сідава Жуковецької сільської ради. У зібранні взяли участь: голова Жмеринської районної державної адміністрації О.Легеза, його перший заступник О.Монастирський, заступник О.Матвієнко, заступник голови районної ради В.Бігас, начальник Жмеринського відділу поліції ГУ Національної поліції у Вінницькій області В.Домбровський, начальник відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Гуліцька, дільничний офіцер поліції С.Кабаровський, головний спеціаліст по роботі зі зверненнями громадян Л.Кондратюк, головний спеціаліст управління соціального захисту населення І.Жарук, начальник відділу з питань перерахунку, призначення та виплати пенсій Жмеринського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області А.Павловська, інженер енергозбуту СО «Жмеринські електричні мережі» В.Арістов, генеральний директор ТОВ «Курланд» В.Нероба, депутати сільської ради, жителі села.

  Сільський голова Н.Тріскун доповідала про результати завершення 2017 року Жуковецькою територіальною громадою, до складу якої входять 5 сіл: Жуківці, Щучинці, Сідава, Ярошенка, Петрівка. Зокрема, повідомила, що за минулий рік народилося 13 малюків, та на жаль померло 31 чол. Всього в територіальній громаді 1684 жителя, серед яких 9 по 90 років, найстаршому мешканцю 98 років.

  В ході доповіді сільський голова ознайомила присутніх з напрямками роботи сільської ради, співпрацю, здобутки. По кожному населеному пункту було зроблено аналіз проведеної роботи в розрізі галузей господарювання. Відзначено участь фермерських господарств і товариств з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського спрямування, приватних підприємців, пересічних громадян територіальної громади, які зробили вагомий внесок у покращення стану закладів соціальної сфери, благоустрою населених пунктів. Говорила про соціальну роботу, надання підтримки пільговим категоріям населення.

  Сільська рада в 2017 році працювала над виконанням рішень виконкому та сесій. Так в 2017 році проведено 9 сесій та 12 планових засідань виконавчого комітету на яких розглянуто 62 питання. Основні питання – це прийняття та виконання бюджету, використання землі, благоустрою, обслуговування населення, надзвичайних ситуацій, правопорядку і законності, прийняття програм соціально-економічного розвитку та виконання їх. Зазначила, що з кожним роком громади доводять, що найбільшим інвестором виступає населення і завдяки їхнім вкладенням вирішуються назрілі проблеми – це водогони, ремонт доріг, освітлення.

  Вела мову про виконання делегованих повноважень, демографічну ситуацію. У своєму звіті відзначила здобутки, яких досягли разом з виконкомом та депутатським корпусом для подальшого позитивного розвитку сіл. Підняла тему зайнятості населення, наразі, серед 859 чол. працездатного населення – працевлаштовано – 236 чол., на обліку в Жмеринському міськрайонному центрі зайнятості перебуває 10 чоловік. У зв’язку з цим поставлено завдання проводити роз’яснювальну роботу про створення кооперативів, відкриття підприємницької діяльності, т.ін.

  З метою соціального захисту прав і пільг ветеранів війни та праці, дітей війни, пенсіонерів, одиноких, всіх незахищених верств населення прийнята програма «Турбота», під яку виділено в 2017 році 40 тис.грн. Надано матеріальну допомогу учасникам АТО, вдовам, інвалідам ДСВ, учасникам бойових дій, чорнобильцям, на поховання.

  Ведеться робота з оформлення субсидій, обстежуються умови проживання незахищених верств населення, постійно в полі зору родини з дітьми, багатодітні сім’ї. Сільська рада активно долучається до написання проектів розвитку територіальної громади, бере участь у різноманітних конкурсах грантових проектів. Маса питань вирішується завдяки соціальним угодам. Розпочато роботу з виготовлення генерального плану територіальної громади.

  Сільська рада є постійним учасником спортивних заходів району. Стимулює спортсменів фінансовим заохоченням, в 2017 році ця сума склала 6000 грн.

  Надія Степанівна наголосила, що основна робота направлена на виконання дохідної частини бюджету. Бюджет 2017 року перевиконано. Так при плані власних надходжень 1485197 грн. надійшло 1528840 грн.

  Визначаючи завдання на поточний рік, наголосила на відповідальності кожного за збереження і використання землі та об’єктів спільної власності. Найактуальнішими залишаються питання використання приміщення колишньої птахофабрики, її землі, господарського двору, а також використання родовищ піску с.Жуківці, с.Сідава, земель запасу і резерву, роботи з водоймами; відкриття амбулаторії, будівництва та ремонту доріг. На 2018 рік заплановано провести величезний обсяг робіт в кожному населеному пункті, і очільниця громади сподівається це реалізувати спільними зусиллями з усіма мешканцями громади та за підтримки підприємств і районної влади.

  На завершення своєї доповіді Н.Тріскун висловила подяку та сподівання на подальшу співпрацю всім, хто був небайдужий до долі громади, в т.ч. і представникам районної влади.

  У своєму виступі голова райдержадміністрації відзначив належну роботу сільського голови, завірив у подальшій підтримці територіальної громади районною владою. Інформував про вирішення проблем зі спорудження водогону та організації підвозу дітей до школи, зупинився на питанні державного фінансування робіт з ремонту доріг в 2018 році.

  В.Домбровський під час свого виступу зазначив, що головним критерієм у роботі поліції є довіра людей, висловив сподівання на взаєморозуміння і співпрацю.

  О.Монастирський у своїй промові відзначив, яким нелегким був минулий рік, про фінансове навантаження на районний бюджет у зв’язку зі змінами законодавчої бази та подолання труднощів. Озвучив обсяг додаткових коштів, які були залучені завдяки наполегливості очільника району та реалізацію завдяки цьому ряду задумів з покращення стану закладів соціальної сфери, ін. об’єктів.

  Зміни на краще вбачає у розвитку Жуковецької сільської ради В.Бігас. Під час свого виступу він передав вітання від голови районної ради В.Малярчука, нагадав присутнім про події 4-х річної давнини та День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

  О.Легеза акцентував увагу присутніх на реформах, які відбуваються в країні, змінах, що очікуються за їх реалізації.

  О.Матвієнко вів мову про законодавчо встановлені норми поводження з побутовими відходами, сортування сміття, актуальність даного питання, а також про наближення відкриття ринку землі і наслідки цього, про маніпуляції та спекулювання в земельних відносинах, укладання соціальних угод.

  Перед присутніми також виступили А.Павловська, І.Жарук, В.Арістов. Інформували про зміни у призначенні та нарахуванні пенсій, субсидій, нормуванні споживання електроенергії, про передачу показників лічильника і оплату за спожиту енергію.

  С.Кабаровський застеріг мешканців села бути обачними у зв’язку з почастішанням випадків вчинення шахрайських дій, заговорив про проблему вживання молоддю наркотичних речовин, щодо вирощування заборонених рослин та відповідальність за це. Закликав громаду до активності і небайдужості, вчасного сповіщення правоохоронних органів про вчинення правопорушень чи їх ймовірність для належного реагування та запобігання їм.

  Про участь ТОВ «Курланд» у житті територіальної громади говорив В.Нероба.