Якщо платник знятий з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрований за іншою, то йому необхідно подати податкову декларацію за попередньою адресою

  Конституцією України визначено, що кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан і доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

  Відповідно до Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період у встановлені строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

  Пунктом п. 45.1 ст. 45 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

  Податковою адресою платника податків-фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі. Водночас такий платник може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

  Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання.

  Отже, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.