4 липня 2017 року Постановою Кабінету Міністрів України №465 «Деякі питання про здійснення наставництва над дитиною» було затверджено Положення про наставництво, яке визначає механізм організації здійснення та ведення наставництва над дитиною, яка проживає у закладі для дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей. Відтепер можна буде на державному рівні допомагати вихованцям інтернатів адаптуватись до самостійного життя,не оформляючи опікунства і не укладаючи інших правових відносин.

  Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.

  Мета наставництва – підготовка дитини, яка проживає у інтернатному закладі, до самостійного життя шляхом розвитку її фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах, формування культурних і моральних цінностей.

  Хто такий наставник? Це повнолітня дієздатна особа, яка здійснює цю діяльність. Згідно закону, наставник укладає угоду з інтернатним закладом, а моніторить процес дотримання прав і свобод дитини служба у справах дітей.

  Жмеринський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запрошує вас приєднатися до проекту. Станьте наставником для дитини – сироти.