Надання допомоги в проходженні соціально-психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції, розв’язання нагальних проблем та вивчення потреб учасників АТО та їх сімей є одним із пріоритетних напрямків в роботі Жмеринського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Військові події на сході відкрили багато ран, які спричинили певну кількість проблем для учасників антитерористичної операції: труднощі в проходженні адаптації до нових умов соціального середовища, наявність несприятливих психологічних факторів, стан здоров’я, незадоволення новим соціальним та професійним статусом, а в більшості –відсутність роботи за місцем проживання, гостра потреба в психологічному захисті і реабілітації.

  Соціально-психологічна реабілітація -процес довготривалий. Емоційно - психологічне відновлення учасників антитерористичної операції та надання психологічної підтримки членам їх сімей має пріоритетне значення та є важливою складовою ефективності надання соціальних послуг. Нещодавно в атмосфері взаєморозуміння і довіри пройшла група взаємодопомоги в с. Сербинівці. На зустрічі матері, жінки, учасники АТО відверто ділились своїми думками та переживаннями, мали можливість знайти відповідь на свої запитання.

  Разом з практичним психологом Ковальчук Т.О. розглянули питання щодо способів та шляхів вирішення своїх психологічних проблем, обговорили проблеми взаємостосунків в сім’ях ,попередження конфліктів та насилля, ознайомились з методиками ,які допомагають справитись з наслідками стресу, відпрацювали навички контролю над гнівом та агресією. Під час зустрічі психолог піднімала питання, щодо необхідності проходження медичного обстеження, лікування та оздоровлення учасників АТО, роль сім’ї, жінки в поверненні до мирного життя їх чоловіків, а також про необхідність визначення стратегії життєвих перспектив. В кінці зустрічі бажаючі мали можливість отримати індивідуальну консультацію психолога.

  Т.Ковальчук