01 лютого 2018 року відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

  Під головуванням заступника голови комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам – начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Надії Василик відбулося чергове засідання комісії.

  Комісією опрацьовано 16 справ внутрішньо переміщених осіб. Розглянуті акти обстежень житлово-побутових умов проживання ВПО з метою призначення (відновлення) соціальних виплат (пенсій, адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, тощо).

  Прийняті відповідні рішення.

  Також члени комісії розглянули важливі зміни у чинному законодавстві щодо розмірів щомісячної адресної допомоги деяким категоріям ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

  Наразі грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім’ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім’ї у таких розмірах:

  • для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) – 1000 гривень на одну особу (члена сім’ї);
  • для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю - 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • для осіб з інвалідністю II групи - 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;
  • для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).

  Загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 3000 гривень, для сім’ї, до складу якої входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю, - 3400 гривень, для багатодітної сім’ї - 5000 гривень.