Глава держави вшанував пам'ять жертв політичних репресій: Інтереси національної безпеки вимагають завершення декомунізації

  На церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій Президент Петро Порошенко наголосив, що нині влада робить все можливе для убезпечення українців від негативних явищ тоталітарного режиму та повторення трагедій.

   «Гібридна війна завжди починається з ідеологічного наступу. Грубій військовій силі зазвичай передує так звана soft power (м’яка сила). Перш ніж цілити в тіла, вбивають душу. Маємо завершити декомунізацію, бо це є питанням української національної безпеки. Рівно як і нашої відповідальності за майбутнє, і морального обов’язку перед мільйонами і мільйонами українців, винищених більшовизмом», - зазначив Глава держави у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили».

  Президент нагадав, що під час останніх виборів комуністична партія не пройшла до Верховної Ради, вже перейменовано 688 населених пунктів та 15 районів, в обласних центрах було змінено назви понад тисячі вулиць, демонтовано більше тисячі ідолів Леніна та інших радянських діячів.

  «Імена катів з карти України – геть, це не обговорюється. А от яку назву обрати громада має вирішити сама, бо це є її майбутнє. Єдине застереження – не повертатися до імперських найменувань. Я не дозволю, щоби карту України знову заплямували новоросійськими топонімами», - підкреслив Глава держави.

  Президент наголосив, що тут, у Биківні, не єдине, але найбільше поховання закатованих жертв сталінського режиму на території України. Точна кількість загиблих досі не встановлена. Український інститут національної пам’яті називає цифри від 15 до понад 100 тисяч осіб. У Биківні «енкаведисти» розстріляли також тисячі польських офіцерів, що є ще одним свідченням союзних відносин Гітлера та Сталіна на початку Другої світової війни.

  «У кожній області і, - напевне, в кожному районі, - українська земля покоїть прах невинних жертв і береже страшну правду та намагається залікувати пекучий біль свого народу», - зазначив Глава держави.

  Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв комуністичних репресій.