30-31 січня Жмеринським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з представниками Жуківецької та Кростівецьких сільських рад здійснено відвідування сімей, які потрапили в складні життєві обставини. Відвідано 5 сімей даної категорії, в яких виховується 13 неповнолітніх дітей.

  Основні проблеми, які були виявлені під час соціальної роботи з сім’ями, які потрапили в складні життєві обставини: низький рівень батьківського потенціалу, нераціональне використання коштів, залишення дітей без нагляду, несвоєчасне оформлення документів, державних соціальних виплат.

  З батьками проведено профілактичні бесіди щодо належного виконання батьківських обов’язків та забезпечення в повній мірі первинних потреб дітей, надано консультацію щодо оформлення документів, державних соціальних виплат, планування бюджету та ведення домашнього господарства, піднімались питання щодо покращення житлових - побутових умов. Працівниками центру надано рекомендації щодо їх усунення та встановлено строки виконання.

  З метою організації ефективної та системної роботи, надання соціальної підтримки, допомоги та забезпечення контролю за станом утримання та виховання дітей, працівники центру не рідше 1 разу в півріччя відвідують сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю. Здійснено планове відвідування 5 сімей даної категорії, які виховують 10 неповнолітніх дітей, з них - 5 дітей з інвалідністю.

  З батьками проведено профілактичну бесіду щодо виконання індивідуальних програм реабілітації з метою отримання повного спектру соціальних послуг для їх дітей, ознайомлено з відповідальністю передбаченою Законом України «Про запобігання та протидії домашньому насильству» із заповненням відповідних письмових бланків.