Одним із напрямків роботи Жмеринського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - надання соціально-психологічної допомоги учасникам АТО, їх сім’ям, сім’ям загиблих воїнів.

  З метою сприяння соціально-психологічній адаптації учасників АТО, вже стало традицією проведення груп самодопомоги. Так, нещодавно були проведені групові зустрічі з учасниками АТО, групи - зустрічі з членами родин учасників АТО в селах:

  Жуківці, Щученці, Коростівці. Спілкування проходило в атмосфері взаєморозуміння, відкритості та довіри. На зустрічі учасники антитерористичної операції, їх матері, жінки мали можливість висловити свої переживання, обговорити нагальні проблеми та знайти відповідь на запитання. Практичний психолог Ковальчук Т.О. піднімала питання, щодо можливості та необхідності проходження медичного обстеження, лікування та оздоровлення учасників АТО, роль сім’ї, дружин в поверненні до мирного життя їх чоловіків. Були надані рекомендації щодо попередження конфліктів в сім’ях та шляхів налагодження соціальних контактів. Психолог ознайомила з методиками, які допомагають звільнитись від стресового стану, знизити рівень тривожності та відновити відчуття особистісної цілісності. Особлива увага була звернена на профілактику алкозалежності. В кінці зустрічі бажаючі мали можливість отримати індивідуальну психологічну консультацію.

  Жмеринський РЦСССДМ Практичний психолог Т.Ковальчук