В КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. П. Вовкодава» вже стало традицією проводити заходи присвячені видатним людям, які зробили вагомий внесок у розвиток нашого міста, району, Подільського краю. В ці дні виповнюється 187 років від дня народження баронеси Надії Філаретівни фон Мекк, колишньої власниці Браїлова, меценатки музичного таланту Петра Ілліча Чайковського. З ініціативи директора КЗ «Музей П. І. Чайковського і Н. Ф. фон Мекк» Андрія Леонідовича Клекота спільно з працівниками бібліотеки було проведено літературно-музичний вечір «Хай згадкою я буду вам…»

  На захід завітали користувачі бібліотеки, працівники культури міста та району, учасники АТО, члени літературно-мистецького об’єднання «Калинове гроно».

  Надія Філаретівна народилась в сім'ї дрібного поміщика. Від батька вона успадкувала любов до музики, отримала хорошу музичну освіту. Мати передала дочці сильний характер, уміння керувати людьми, владність і незалежність. Однак Надія Філаретівна була не лише суворою, «діловою жінкою», їй були властиві глибокі почуття, романтичний настрій, материнська любов. Адже родина фон Мекк народила 18 дітей. Тож витрачати мільйони було на кого, проте в родині не шкодували грошей на благодійність. А Надія захоплювалась музикою, тож музиканти також отримували від неї щедрі дотації. 13 років вона була меценаткою творчості П. І. Чайковського. Андрій Клекот всебічно представив всім присутнім багатогранність такої цікавої та прогресивної жінки, яка залишила значний слід в історії розвитку Поділля XIX ст. Про родинні відносини Надії Філаретівни розповіла ведуча заходу Світлана Черняк.

  На запрошення Надії Філаретівни композитор у 1878-1888 роках побував у Браїлові та Сьомаках. Він полюбив навколишні краєвиди цих місць, написав тут низку прекрасних музичних творів. Це засвідчують його листи до Надії Філаретівни. Вони листувалися 8 років, ділячись роздумами про духовність, музику, політику котрі вмістились у 1300 листах. Уривки деяких з них зачитала директор бібліотеки Леся Шульган.

  Захід супроводжувався показом уривків з художньої стрічки «Чайковський», та світлин Надії фон Мекк і її родини, які демонстрував працівник Жмеринської дирекції кіновідеопрокату та кіновідеомережі Олександр Зайчук.

  Окрасою заходу були виступи вихованців та викладачів Жмеринської музичної школи, які подарували присутнім приємні хвилини насолоди під час виконання музичних творів П. І. Чайковського.

  Учасники креативної студії «Дійство» читали поетичні твори, а також до заходу було оформлено стенд «Симфонія душі», на якому представлено уривки з листів Надії фон Мекк та Петра Чайковського.

  Жінка… Мати… Меценат музичного генія П. І. Чайковського… Такою вона завжди залишиться у нашій пам’яті.