29 січня вся Україна відзначає День пам’яті героїв Крут. В цей день у 1918 році поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, який тривав лише п'ять годин. 100 років тому молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

  В День пам'яті героїв Крут в КЗ «Центральна районна бібліотека ім. В.П. Вовкодава» відбувся урочистий захід для учнів шкіл міста «Крути…Мужність і біль України», з метою вшанування подвигу юних героїв, увічнення звитяги українського духу в історичній пам'яті народу.

  Бібліотекарі розповіли учасникам заходу про славетні події під Крутами та героїчну смерть молодих захисників Української Держави, що стали знаковими для нашої країни та увійшли в нашу історію, як символ національної честі та воїнської доблесті. До заходу в читальній залі бібліотеки було підготовлено книжкову виставку "Крути – символ українського патріотизму". До уваги читачів представлено історико-документальні видання, художні твори проілюстровані фотографіями тих часів, які присвячені справжнім синам України, полеглим за її волю та незалежність.

  Діти декламували вірші про юних звитяжців, а наприкінці заходу бібліотекарі разом з дітьми вшанували пам'ять Героїв хвилиною мовчання.

  День пам’яті Героїв Крут історія України закарбувала на своїх скрижалях як новий символ, який став невід'ємною складовою генетичної пам'яті українського народу. Цей день назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь.