В Жмеринській районній державній адміністрації 25 січня 2018 року відбулося засідання «круглого столу» представників міської та районної влади за участю учасників антитерористичної операції на Сході України, громадських активістів. На зустрічі також були присутні військовий комісар Жмеринського міського військового комісаріату Т.Андрійчук, начальник Жмеринського відділу Держгеокадастру у Вінницькій області А.Гуліцька.

  Розглядалося питання надання земельних ділянок під забудівлю учасникам АТО, жителям міста. Претендентів на отримання ділянок є 310.

  Жмеринський міський голова А.Кушнір повідомив, що місто віднайшло 70 вільних ділянок під забудову, також є рішення про надання грошової компенсації за землю, та це не вирішує всіх проблем, тому міська влада звернулася по допомогу до Леляцької сільської ради як до суміжного землекористувача.

  Голова Жмеринської районної державної адміністрації зазначив те, що наш район один з небагатьох в області, де земельні ділянки надано всім учасникам АТО. В районі не роблять поділу на міських та сільських жителів і доказом цьому є те, що в числі тих, хто отримав землю 92 – жителі міста.

  Детальніше про проблему доповів начальник відділу земельних ресурсів Жмеринської міської ради Р.Пилявець. Він повідомив, що згідно чинного законодавства земельні ділянки під забудову надаються тільки за умови наявності генерального плану міста. Наразі такий план розроблено та погоджено з Леляцькою сільською радою. Депутати сільської ради прийняли відповідне рішення, в якому зазначено, що генеральний план міста погоджено без перспективи розширення меж. З таким трактуванням не погоджується розробник плану. Тому міська рада просить Леляцьку сільську раду внести зміни до свого рішення та надати землю для перспективи розширення меж міста.

  Слід зазначити, що земель для перспективи розширення необхідно 400 га.

  А.Гуліцька повідомила, що Леляцька сільська рада не володіє вільними землями сільськогосподарського призначення.

  В ході засідання «круглого столу» своє бачення вирішення питання висловлювали: голова Жмеринської районної ради В.Малярчук, заступник голови райдержадміністрації О.Матвієнко, депутат міської ради І.Попік, завідувач юридичного сектору райдержадміністрації Ю.Сенько, учасники бойових дій та громадські активісти.

  О.Легеза підсумовуючи проведену зустріч запропонував декілька варіантів вирішення питання для чого створено робочу групу. «Однозначно, ми за те, щоб усі учасники АТО були забезпечені землею», - наголосив голова райдержадміністрації.

  Наступну зустріч з даного питання призначено на 1 лютого, до участі у якій буде запрошено представника проектної організації.