Урочисті збори з нагоди 99 річниці підписання Акта Злуки та проголошення незалежною Української Народної Республіки, а також до 100-річчя подій під Крутами в Жмеринському районі відбулися 23 січня 2017 року в залі засідань районної ради. В заході взяли участь: керівництво району, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ і організацій, апарат і депутати районної ради, очільники територіальних громад, представники політичних та громадських організацій, громадськості, засобів масової інформації.

  Події сторічної давнини мають велику значимість, для всього українського народу, тоді відбулися доленосні події, а зараз вони набули ще більш актуального значення. В період ворожої агресії єднання українців, сила їхнього патріотизму та любові до Батьківщини, здатність до самопожертви і героїзму вже чотири роки не дають збутися амбітним планам нашого противника.

  В період протистояння чималу ціну заплатила Україна відстоюючи свій суверенітет та територіальну цілісність, світлу пам’ять її захисників учасники урочистого зібрання вшанували хвилиною мовчання.

  Вітаючи громадськість зі знаменною датою голова районної державної адміністрації Олег Легеза та голова районної ради Василь Малярчук підкреслили актуальність теми соборності та громадянської єдності в даний час. Адже зараз, як і багато років назад, тисячі українців несуть священний обов’язок захищаючи свою Батьківщину.

  З нагоди свята за дорученням обласного керівництва Почесною грамотою обласної державної адміністрації та обласної Ради відзначено провідного бібліографа-краєзнавця Комунального закладу «Жмеринська центральна районна бібліотека ім.. В.П.Вовкодава», члена Спілки журналістів України та Жмеринського літературно-мистецького об’єднання «Калинове гроно», автора книги "Мої славетні земляки" Тупчій Ларису Ладівну.

  В ході урочистих зборів звучали пісні патріотичного змісту у виконанні вокального квартету «Мрія» та Володимира Рибака.

  Завершився захід покладанням квітів до пам’ятного знаку загиблим Героям Небесної Сотні та учасникам антитерористичної операції на Сході нашої країни.

  Захід було ілюстровано виставковою експозицією «За честь, за волю, за українську долю», яку підготували працівники центральної районної бібліотеки.