Працiвники полiцii Жмеринського вiддiлу полiцii протидіють інтернет-шахраям та спрямовують зусилля на запобігання вчиненню правопорушень, пов’язаних із шахрайським заволодінням коштами.

  З 30 жовтня по 30 листопада на території Жмеринського району проводяться загальнодержавні профілактичні заходи під умовною назвою "Трикстер". Метою проведення цих заходів є активізація з розкриття зареєстрованих фактів шахрайства з використанням всесвітньої мережі Інтернет.

  Найбільш популярною схемою, якою користуються нині аферисти – є фішинг, метою якого є виманювання у довірливих, або неуважних користувачів Інтернету персональних даних клієнтів інтернет-аукціонів, сервісів з переводу, або обміну валюти, інтернет-магазинів. Фішинг-зловмисник відправляє своїй жертві нібито офіційні листи, спонукаючи користувача добровільно відправити йому конфіденційну інформацію. Найцікавішими для фішерів є імена користувача і паролі. За допомогою цих даних злочинці можуть видавати себе за володаря інформації і вчиняти від його імені різні дії.

  Не втрачають своєї актуальності і шахрайства з банківськими картками в мережі Інтернет з подальшим заволодінням коштами на рахунках громадян, у сфері купівлі товарів через Інтернет-магазини та он-лайн оголошення, повідомлення про виграш автомобіля, або іншого цінного подарунку - щоб забронювати «свій виграш», слід переказати гроші на продиктований шахраєм номер картки. Після переказу грошей, зловмисник перестає відповідати на дзвінки.

  Шановнi громадяни будьте обережнi!