Як змінилися соціальні нормативи на споживання електричної енергії у 2018 році

  Із 1 січня 2018 року набула чинності нова норма Постанови Кабінету міністрів України № 409 від 6 серпня 2014 р. "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово - комунального обслуговування”. Ця постанова у першу чергу стосується споживачів, які отримують субсидії, мають якісь пільги чи знижки.

  Новий документ суттєво зменшує соціальні нормативи на електроенергію для населення. Тож у січні всім отримувачам субсидії зроблять перерахунок. Величина обов'язкового платежу при цьому не зміниться.

  Отже, які нові соцнормативи для побутових споживачів електрики діють з 1 січня 2018 року :

  З газовими колонками 70 кВт·год на місяць (було 90 кВт·год).

  За новим законом, у житлових приміщеннях (будинках) з 1 січня 2018 року діятиме соціальна норма - 70 кВт·год на місяць (було 90 кВт·год) на сім'ю (домогосподарство) з однієї людини і додатково 30 кВт·год на місяць на кожного другого члена сім'ї (домогосподарства).

  Але НЕ БІЛЬШЕ 190 кВт·год на місяць (було не більше 210 кВт·год на місяць).

  Без газових колонок 100 кВт·год на місяць (було 120 кВт·год на місяць).

  Якщо житло не обладнане стаціонарними електроплитами, відсутнє централізоване постачання гарячої води і газових водонагрівальних приладів - 100 кВт·год на місяць (було 120 кВт·год) на сім'ю (домогосподарство) з однієї людини і додатково 30 кВт·год на місяць на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більше 220 кВт·год на місяць (було 240 кВт·год на місяць);

  ПІЛЬГОВИКИ У СЕЛАХ І СЕЛИЩАХ МІСЬКОГО ТИПУ 30 кВт·год на місяць - без змін.

  Для громадян, які мешкають у селах і селищах міського типу і яким відповідно до законодавства держава забезпечує безоплатне освітлення житла, соцнорма залишилася без змін - 30 кВт·год на місяць на одну особу.

  Головний спеціаліст відділу призначення соціальних допомог Інна Жарук