Відокремлений структурний підрозділ Жмеринський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» інформує.

  Поліомієліт – “хвороба брудних рук”

  Поліомієліт це гостре інфекційне захворювання, яке викликає поліовірус. Поширюється захворювання фекально-оральним шляхом, передається від людини до людини через випорожнення і слину, через заражену їжу і воду.

  Заразитися поліомієлітом можна як від хворої людини з вираженими симптомами, так і від носія вірусу, якого неможливо визначити за зовнішніми ознаками. Найбільш сприйнятливими до хвороби є діти у віці до 5 років, але можуть захворіти і дорослі. Підступність поліовірусу в тому, що він не викличе відразу масової хвороби, як грип чи кір. Він підступний тим, що ніхто не знає, хто заразний, а хто ні. Полівірус поширюється непомітно. Хвороба здатна протікати з ураженням ЦНС, з виникненням парезів і паралічів, іноді закінчуватися смертю хворого. Для попередження трагедії необхідно захищати дітей з раннього віку проведенням вакцинації. В Україні, як і в усьому світі застосовується два основних види поліомієлітної вакцини: інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ) і оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ). Перша вакцина (ІПВ) в своєму складі містить вбиті віруси поліомієліту і вводиться вона ін’єкційно. Друга вакцина (ОПВ) містить в собі штучно ослаблені і змінені живі віруси поліомієліту. Ця вакцина випускається у вигляді пероральних крапель.

  Обидві вакцини якісні і містять в собі всі існуючі на сьогоднішній день типи вірусу поліомієліту. Важливо знати, що введення вакцини від поліомієліту можна комбінувати із введенням будь-яких інших вакцин, за винятком щеплення БЦЖ. Після введення інактивованої вакцини (ІПВ) в крові дитини утворюються специфічні антитіла, які дають їй індивідуальний імунітет. Після введення оральної вакцини (ОПВ) відбувається формування клітинного (місцевого) імунітету, завдяки якому віруси, що потрапили в організм, ефективно розпізнаються і знищуються спеціальними захисними клітинами. Оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – це надійний і ефективний спосіб припинення поширення поліовірусу за рахунок формування колективного імунітету(не менше 95% щеплених). На сьогоднішній день в Україні почався сезон простудних захворювань, і ми активно боремося з грипом і ГРВІ. Однак не варто забувати, що у нас існує ще багато інших хвороб, у тому числі і поліомієліт, проти яких треба проводити профілактику. Тому перед вакцинацією необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем. Поліомієліт невиліковний, але його можна запобігти шляхом вакцинації. Вакцину від поліомієліту вводять кілька разів, і вона захищає дитину на все життя. Для профілактики діти від 2 місяців до 14 років повинні отримати 6 доз вакцини. Щеплення проводять як в державних так і в приватних лікувальних закладах, у складі яких є кабінети щеплення та наявні імунобіологічні препарати(ІПВ, ОПВ), дозволені для використання в Україні. Але, незважаючи на наявність імунобіологічних препаратів(ІПВ, ОПВ) в КУ «Жмеринський РМЦ ПМСД», у 2017році первинним вакцинальним комплексом(4щеплення: у 2,4,6 та 18місяців) охоплено лише 74% дітей, повний курс щеплення(від 2міс. до 14 років) отримали 86,8% дітей, що свідчить про недостатній рівень колективного імунітету і може сприяти поширенню поліомієліту серед населення м. Жмеринка та Жмеринського району.

  Тільки вакцинація може захистити ваших дітей від цього важкого захворювання.