Напередодні Новорічних свят працівники поліції спільно з представниками екологічної інспекції Вінницької області проводили заходи з попередження вирубки та незаконної реалізації хвойних дерев. Також поліцейські проводили роз’яснювальну роботу з підприємцями, які займаються реалізацією піротехнічних засобів, аби попередити факти продажу сумнівної піротехніки.

  Так, 27 грудня поліцейські із співробітниками екологічної інспекції Вінницької області провели профілактичний рейд місцями реалізації хвойних дерев,

в ході якого перевіряли наявність у реалізаторів відповідних документів, а також маркування дерев пластиковими бирками зі штрихкодами. Лише за декілька годин правоохоронцями було складено 8 адміністративних протоколів на реалізаторів ялинок, з них - 5 протоколів за порушення благоустрою міста та 3 – за торгівлю у невстановлених місцях. Профілактичні заходи будуть тривати протягом усього новорічного періоду. Особи, винні у незаконній рубці новорічних ялин, притягуються до адміністративної відповідальності за ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 7 до 12 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає від 85 до 204 гривень.

  Крім того, поліцейські посилили контроль за продажем піротехніки, радять вінничанам купувати будь-яку святкові піротехнічні засоби у спеціалізованих магазинах, які відповідають за якість свого товару і дотримуються чинних правил торгівлі. Від якості святкових феєрверків напряму залежить особиста безпека громадян.