Інтерв’ю голови райдержадміністрації Олега Легези про підсумки 2017 року та плани на майбутній рік

  Лічені дні залишаються до завершення 2017 року. Напередодні Новорічних і Різдвяних свят кожен із нас озирається назад та аналізує успіхи та прорахунки які були в році, що минає. Робить відповідні висновки.

  - Олеже Вячеславовичу, які думки з’являються у Вас напередодні нового року? З якими здобутками район вступає у 2018 рік ?

  - Так, зустріч Нового року – це завжди хвилююча пора. Традиційно в цей час, ми підводимо підсумки - будуємо плани на майбутнє.

  Характеризуючи 2017 можна зробити висновок, що цей рік для держави і зокрема для району став роком викликів і конкретних справ.

  Проте, можу впевнено сказати, що 2017 відзначився поступовим кроком вперед в питаннях розвитку району.

  - В чому це проявляється?

  - Вперше за останні роки, наш район отримав значну фінансову підтримку держави на реалізацію інвестиційних проектів соціального спрямування в обсязі 14 млн. грн., у тому числі: з державного фонду регіонального розвитку – 1 млн. грн., субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 13 млн. грн.

  В 2017 році спостерігалось зростання надходжень до зведеного бюджету на 35,6%, в тому числі власних надходжень до бюджету району – на 23,6%;

  В районі проведено величезний обсяг будівельних та ремонтних робіт. Загальна кількість об’єктів бюджетної сфери, на яких проводилися будівельні та ремонтні роботи, становить більше 40 . А це проекти : по заміні вікон, придбання меблів, реконструкція систем опалення, ремонту доріг,ін.

  - Як спрацювала виробнича сфера району, економіка та аграрний сектор?

  В цьому році добре спрацювала промисловість. Динаміка приросту обсягу реалізованої промислової продукції за 9 місяців поточного року становить 58% до відповідного періоду минулого року.

  2017 рік був достатньо непростим для аграріїв. Холодна, затяжна весна, посуха не дали можливість реалізувати той великий потенціал, який має аграрний бізнес району. Але, незважаючи на це, зібрано 146 тис. тонн при урожайності 59,5 ц/га. Під урожай 2018 року посіяно більше 11 тис. га озимих зернових культур.

  В 2017 рік в районі здійснювали діяльність понад 176 суб’єктів господарювання юридичних осіб та майже 600 фізичних осіб – підприємців.

  - Сьогодні, за словами Прем’єр - міністра України Володимира Гройсмана відбувається «масштабна реконструкція країни». Впроваджуються реформи в найважливіших сферах нашого життя. Як реалізовуються дані зміни в районі?

  - Хочу сказати, що всі реформи, які запроваджує Кабінет Міністрів є процесом неминучим і необхідним. Всі ці зміни є викликом часу. І на моє переконання, вони покликані гарантувати подальший розвиток нашої країни, її повноцінну інтеграцію в європейське співтовариство, у коло успішних держав світу.

  В районі відбуваються зміни також, як і в державі в цілому. Поступово впроваджується адміністративно – територіальна реформа. Сьогодні на території району маємо одну об’єднану територіальну громаду – Северинівську, до складу якої увійшли Северинівська та Чернятинська сільська ради. За ініціативою місцевих жителів, Демидівка та Могилівка стали частиною Гніванської міської об’єднаної територіальної громади.

  Бюджетна децентралізація дала можливість закамулювати в зведеному бюджеті району 308 млн. грн. Це майже на 81 млн. грн. більше ніж в минулому році. Власних надходжень до місцевих бюджетів надійшло 58 млн.грн., що на 11 млн.грн. більше.

  Використовуючи інформаційно-телекомунікаційної системи «Рrozorro» в 2017 році нами зекономлено бюджетних коштів в сумі 709,5 тис. грн.

  В районі забезпечено реалізацію пенсійної реформи, здійснено перерахунок та стабільні виплати пенсій та всіх видів соціальної допомоги.

  Добре спрацювали із нарахуванням субсидій жителям району. Станом на 1грудня 2017року в районі одержують житлові субсидії 7658 сімей і яким нараховано субсидій на загальну суму 74 млн. грн., що на 24% більше, ніж за відповідний період минулого року.

  2017 рік став підготовчим для запровадження медичної реформи на Жмерищнині. Проведено реконструкції та капітальні ремонти гінекологічного, дитячого, хірургічного та терапевтичного відділень Жмеринської ценральної районної лікарні. Завершено капітальні ремонти систем опалення з застосуванням енергозберігаючих технологій Браїлівської та Мартинівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. За рахунок коштів місцевих бюджетів завершено капітальні ремонти та здано в експлуатацію приміщення амбулаторії м. Жмеринка № 2 (колишня залізнична лікарня), стоматологічний кабінет в амбулаторії с. Станіславчик та ФАП с.Коростівці. В районі успішно діє програма «Доступні ліки».

  А щодо наших навчальних закладів, то хочеться сказати, що вони готові до реформування на 100 %.

  Цьогоріч на високому рівні проведена підготовка шкільних закладів до нового навчального року. За кошти субвенції в сумі 1256,0 тис.грн. завершено реконструкцію котельні Станіславчицької школи та капітальний ремонт віконних та дверних прорізів Олександрівської школи. Придбано один шкільний автобус вартістю понад 1,7 млн. грн., який передано Браїлівській загальноосвітній школі.

  На ремонтні роботи в школах району витрачено більше 2 млн грн. Капітально відремонтовано покрівлі Потоцької та Жуковецької загальноосвітніх закладів. Проводилися роботи по заміні вікон на металопластикові та котлів на нові більш енергоефективні.

  На проведення ремонтних робіт в дитячих дошкільних навчальних закладах району використано майже 1млн. 200 тис.грн.

  - Зробити вдалось немало. А що є джерелом додаткових надходжень в районі? Адже коштів районного бюджету на все не вистачає?

  - Територіальні громади району активно беруть участь в конкурсах програм та успішно виграють гранти на вирішення проблемних питань.

  Для участі у 14 обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад у 2017 році подано 27 проектів від громад Жмеринського району. Переможцями визнано 8 проектів, крім того з екологічного напряму визнано переможцями 2 проекти . Загальна сума коштів, яка профінансована з фонду обласного конкурсу на реалізацію даних проектів становить 989,0 тис.грн.

  - Одна із найболючіших проблем району, як і напевне всієї країни є стан доріг. Як її вирішуєте в районі ?

  - За поточний рік для підтримання мережі автомобільних доріг загального користування філією «Жмеринський райавтодор» проведено поточний та капітальний ремонти доріг на суму більше 6,5 млн.грн., селищною та сільськими радами на ремонт доріг комунальної власності витрачено більше 1,2 млн.грн.

  На сьогоднішній день дорожня галузь стоїть на порозі реформ. Так, з 1 січня 2018 року автомобільні дороги загального користування місцевого значення перейдуть в управління місцевим органам влади – облдержадміністраціям. Фінансування на ремонти та утримання таких доріг буде надходити з Дорожнього фонду, який розпочне роботу на початку наступного року.

  Прем’єр – міністр України Володимир Гройсман визнав ремонт доріг пріоритетним завданням 2018 року. В державному бюджеті на це закладено рекордну суму – 44 млрд. грн..

  Переконаний, що нам вдасться залучити в район значну суму коштів та відремонтувати в 2018 році не один кілометр дороги.

  - Найбільшим резонансним на сьогоднішній день в країні є питання забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції. Як в районі вирішується дана проблема?

  - Вирішення даного питання для мене як і всіх органів влади району є під першим номером. В цьому плані ми дуже добре співпрацюємо із відділом у Жмеринському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області.

  На сьогоднішній день 433 учасники антитерористичної операції на Сході України отримали земельні ділянки на території району.

  - Що для Вас є найважливішим на посаді сьогодні?

  - Найважливіше – не кидатися словами на вітер, робити реальні зміни, корисні справи для району та для кожного його жителя. Громада чекає ефективності від керівників. Бути відкритим, не сидіти в чотирьох стінах кабінету за стосами паперів, а спілкуватися з людьми.

  В кінці року я разом із виїзною робочою групою об’їхали всі населені пункти району. Я мав змогу особисто вислухати всі зауваження та проблемні питання людей.

  Багато питань вирішували відразу ж на місцях. Надавали роз’яснення з основних питань, які найбільше турбують населення: нарахування субсидій, земельні відносини, пенсійні виплати, енергопостачання, ін. Деякі питання потребують колегіального розгляду. І ми вже їх вирішуємо.

  Важливо, щоб люди довіряли владі і підтримували її. Тоді працювати набагато легше.

  - Як плануєте вирішувати проблемні питання району в 2018 році?

  - 2018 рік окреслює перед нами нові виклики, нові перспективи. І тільки спільними зусиллями районної державної адміністрації, районної ради, сільських, селищного голів, ми вирішимо актуальні проблеми життєдіяльності району.

  Користуючись нагодою, я хотів подякувати за взаєморозуміння та підтримку районній раді, керівникам територіальних громад.

  Всім жителями нашого району за працю, за терпимість, за віру в майбутнє!

  Щиро вітаю всіх із Новим 2018 роком та Різдвом Христовим!

  Міцного здоров’я, добра, злагоди та МИРУ! Нехай майбутнє для всіх нас та наших родин буде світлим і щасливим!