Кожен навчальний заклад має свої «родзинки» виховної діяльності, роботи з обдарованими дітьми, гурткової роботи.

  У Сербинівському НВК однією із них є проведення звітних заходів гуртків. Так, гурток виразного читання «Замальовки чутливого серця», керівником якого є учитель зарубіжної літератури Олена Анатоліївна Мовсесян, щорічно презентує літературний вечір, на який запрошують не тільки гуртківців, а й класних керівників та всіх небайдужих до літератури.

  Частими гостями на літературних вечорах є батьки, завідуюча сільською бібліотекою, голова батьківського комітету.

  Цього року за річним планом роботи школи було організовано та проведено ряд виховних заходів, приурочених року Японії в Україні: конкурси проектів та художніх робіт на уроках художньої культури та мистецтва, віртуальні подорожі та вікторини.

  Фіналом багатогранних виховних заходів року Японії став вечір японської поезії «Працюй заради себе».

  На днях кабінет зарубіжної літератури, ніби від дотику чарівної палички феї, перетворився на таємничий куточок Японії. Учасники гуртка здійснили віртуальну подорож до країни сонця та хризантем, ікебани та чаю - до Японії. До подорожі керівник гуртка запросила учнів 8-11 класів. Країною учні подорожували разом із поетом – мандрівником Мацуо – Басьо і письменником - лауреатом Нобелівської премії Кавабата Ясунарі. Учасники були одягнені в яскраві японські костюми. 16 учениць виконували ролі японських дівчат з характерними зачісками та екзотичними для нас костюмами, а 4 юнаки перевтілилися у японських поетів.

  Напередодні вечора учні склали ікебану, орігамі, оформили кабінет гирляндами, адже хотіли створити атмосферу таємничості, святковості.

  Щоб зрозуміти японську душу з її потягом до прекрасного, гуртківці прагнули осягнути давній звичай, доведений до рівня високого мистецтва – чайну церемонію.

  Учасники пригощали, як годиться, присутніх та запрошених гостей смачним духмяним чаєм із солодкими тістечками. Тож всі, хто був у кабінеті зарубіжної літератури, поринули в атмосферу високої духовності. Гарно та виразно розповідали учні про мистецтво, традиції Японії, читали вірші – хайку японських поетів та власні.

  По закінченню свята на усіх чекала улюблена для учнів фотосесія та дискотека.

  Директор НВК Трач Т.П. в кінці заходу подякувала керівнику гуртка та її вихованцям за яскраве душевне свято. Віримо, що такі виховні заходи сприятимуть творчому багатогранному розвитку особистості, духовно та душевно багатою, стійкою до впливу сучасного жорстокого світу.