Відпускаючи доньку або сина кататися у двір, дорослим слід спочатку ретельно оглянути його, застерегти дитину, де не слід гратися і які ділянки необхідно оминати. Пагорб чи схил для катання слід обирати не надто крутий. Діти від 3-х до 12- ти років надто рухливі і нестримно пустують. Вони охоче поводять дозвілля на подвір’ї і часто без догляду батьків.

  Не замислюючись над наслідками, вони можуть, вперше вставши на лижі або ковзани, одразу спробувати здолати високу і круту гірку чи сильно розігнатися під час катання і в потрібну мить не встигнути спинитися.

  Як наслідок – падіння, забиття, а часто-густо і розтягнення зв'язок, ушкодження м’язів, переломи і навіть струс мозку. Пагорб чи схил для катання слід обирати не надто крутий, віддалений від проїжджої частини. Узимку дорога слизька, також водій не завжди зможе вчасно зупинити машину. А якщо вона ще й несправна, наслідки можуть бути жахливі.

  Повсякчас нагадуйте сину або доньці, що під час забав не слід вдаватися до ризикованих трюків – похизуватися перед друзями різними способами катання : із зав’язаними очами, спиною наперед, на одній нозі тощо. Саме так можна в’їхати в дерево, зіштовхнутися із сусідом тощо. Небезпечно прив’язувати санчата одні до одних : перекинувшись, одні потягнуть за собою інші. І вже зовсім неприпустимо чіплятися на ходу до транспортних засобів.

  Завідувач НКП ЦЗ та БЖД м. Жмеринка Осаулов О.П.