На 18 сесії районної ради 7 скликання, що відбулась 19 грудня 2017 року депутатами розглянуто та одностайно проголосовано за Бюджет Жмеринського району та Програму соціально – економічного розвитку на 2018 рік.

  Розпочалась 18 сесія районної ради 7 скликання традиційно із привітань головою районної ради всіх іменинників, які святкували Дні народження в міжсесійний період та великим християнським свято – Днем Святого Миколая.

  Далі районні обранці розглянули звернення депутата районної ради Артура Ганжи щодо питання, яке набрало резонансного характеру в району – перехід розрахунку за спожиту електроенергію населенням району на квитанції та скарги жителями на незрозумілість в нарахуванні та завищення оплати за електроенергію, яка вказана в квитанціях.

  Пояснення з даного питання надав заступник начальника СО 2Жмеринські електромережі» Іван Дунченко. Ним зазначено, що розрахунки за спожиту електроенергію для населення району можна здійснювати і за книжками як було раніше. Тільки за показниками, які повинні бути зафіксовані не пізніше останнього дня місяця.

  Про визнання повноважень депутата Жмеринської районної ради 7 скликання доповіла голова Жмеринської виборчої комісії Алла Булах. На місце вибувшого депутата від БПП «Солідарність» Володимира Прідолоби зареєстровано Віктора Бондарчука, який йшов наступний за списками БПП «Солідарність» під час виборів до місцевих рад 25.10.2015 року.

  Після чого депутати взялись за розгляд Програм, які забезпечуватимуть функціонування усіх сфер життєдіяльності району в 2018 році.

  Так, прийнято ряд програм щодо забезпечення соціального захисту населення, щодо інформатизації Жмеринського району на 2018 – 2020 роки, підтримки засобів масової інформації, збереження архівних фондів, відзначення державних, професійних свят та пам’ятних дат, програму національно – патріотичного виховання дітей та молоді.

  Окремим блоком розглянуто ряд питань, що стосуються функціонування та розвиток освітньої галузі. Зокрема, удосконалення системи організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів району на 2018 – 2022 роки. Передбачено харчувати всіх учнів молодших класів та учнів пільгових категорій старших класів. Дискусію між сільськими головами викликало питання про приймання закладів освіти в спільну власність територіальних громад селища, сіл Жмеринського району. Та, все ж питання депутатами підтримано.

  Одностайно проголосували районні обранці і за передачу відділом освіти у комунальну власність Гніванської міської об’єднаної територіальної громади цілісних майнових комплексів закладів освіти, розташованих на території сіл Демидівка та Могилівка.

  Аналогічно проголосували депутати і за передачу закладів охорони здоров’я колишньої Демидівської сільської ради.

  В рамках розгляду питань охорони здоров’я було затверджено Статути комунального неприбуткового підприємства «Жмеринська районна стоматологічна поліклініка» та «Жмеринський районний медичний Центр первинної медико – санітарної допомоги». У зв’язку із зменшенням кількості населення та відсутності лікаря прийнято рішення про реорганізацію амбулаторій в селах Кацмазів та Носківці у ФАПи.

  Прийнято районну Комплексну Програму розвитку культури та духовного відродження на період до 2022 року та ін.

  Програму економічного та соціального розвитку району на 2018 рік презентувала начальник відділу економічного розвитку райдержадміністрації Катерина Цабак. Для кращого сприйняття, Програму супроводжували слайди.

  Звітуючи, про виконання даної програми в 2017 році Катериною Олександрівною було зазначено, що райдержадміністрацією спільно із місцевими органами виконавчої влади проводилася цілеспрямована робота для забезпечення зростання економіки Жмеринщини та вирішення проблемних питань в усіх галузях господарського комплексу району. В наступному році пріоритетом в районі є створення умов для сталого функціонування підприємств реального сектору економіки, закладів і установ соціальної сфери на основі проведення реформ у різних галузях і сферах діяльності, розвитку міжнародної співпраці та міжрегіонального співробітництва для поліпшення умов життєдіяльності населення та підвищення його добробуту.

  Доповідачка ознайомила присутніх із всіма пріоритетними напрямками програми, зупинившись на кожному детально.

  Депутати одноголосно підтримали Програму. Про бюджет на 2018 рік доповів начальник фінансового управління райдержадміністрації Володимир Гамарник. Всього загальний обсяг доходів визначено у сумі 290315443 грн. Доповідач детально зупинився на всіх дохідних та видаткових статтях документа .

  Депутати підтримали бюджет оплесками, вітаючи один одного із прийняттям найголовнішого кошторису району на 2018 рік .

  Завершилась сесія підтримкою звернення депутатів Чернівецької районної ради щодо недопущення тарифів росту тарифів на електроенергію в нічний час для освітлення територій населених пунктів та звернення депутатів Могилів – Подільської районної ради щодо відміни потягу «Подільський експрес».

  Голова районної ради Василь Малярчук оголосив про дострокове припинення повноважень депутата районної ради Тетяни Тихонівни Федоренко.

  Серед запрошених участь в роботі сесії взяла помічник народного депутата України Івана Мельничука Ірина Осадча.