Урочисті заходи, присвячені 71-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулись 9 травня 2016 року та розпочалися масовою ходою до пам’ятників тим, хто навіки прославив свої імена у боротьбі з фашистськими окупантами.

  Під бій барабанів, музику оркестру, тріумфально шефствували ветерани, очільники міста та району, учасники антитерористичної операції, школярі, молодь, представники усіх трудових колективів жмеринчини, громадськість.

  На мітингу – реквіємі із словами великої вдячності до ветеранів – переможців звернулись міський голова Анатолій Кушнір, заступник голови райдержадміністрації Ю.Колесник, які зазначили, що для кожного жмеринчанина День Перемоги є особливим. Найбільший обов’язок влади та нинішнього покоління навічно зберегти пам’ять про ті роки та забезпечити належною увагою кожного ветерана. Провівши паралель між подіями 71-річної давнини та сьогоднішніми подіями на Сході нашої країни, наголосили на засвоєнні уроків тієї війни. Зазначивши, що тисячі українців, беручи приклад із ветеранів Другої світової стали на захист суверенітету та незалежності нашої держави. Гарне молоде покоління - справжні патріоти зможуть дати достойну відсіч любому агресору.

  Слово від покоління, яке було свідком Другої світової мав ветеран війни А.Захарчук.

  Шану ветеранам, впевненість у перемозі над сепаратизмом на Сході України висловив Жмериський військовий комісар Тарас Андрійчук.

  До слів вдячності за Перемогу, щирих привітань приєдналися учні місцевих шкіл.

  Зворушливою була промова голови Святошинської громадської організації «Спілки ветеранів Афганістану», учасника антитерористичної операції Леоніда Полосенко, який впродовж 70 років розшукував місце поховання свого дідуся, ветерана Другої світової війни С.П. Полосенка. А декілька років тому знайшов його ім’я серед похованих в центральній братській могилі м.Жмеринка. Користуючись нагодою, він нагородив медаллю «За звитягу» свого побратима, учасника антитерористичної операції, який був поранений на Сході України Олега Штепуру.

  Присутні щиро аплодували земляку, вигукуючи «Героям Слава».

  До Вічного вогню у скорботному поклоні та зі щирою вдячністю покладено вінки та квіти.

  В цей день урочисті мітинги відбулися в усіх населених пунктах району, де взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій, депутати районної ради. Вшановували ветеранів під час урочистостях, відвідували вдома та в лікувальних закладах. Приділили увагу і учасникам антитерористичної операції, сім’ям загиблих.

  Низький уклін всім захисникам Вітчизни!

  Цінуймо та бережімо мир, свою державу, рідний край!