Голова Жмеринської районної державної адміністрації О.Легеза 15 грудня 2017 року провів виїзний прийом громадян в с.Сьомаки Браїлівської селищної ради. У поїздці його супроводжувала робоча група у складі профільних спеціалістів управлінь, відділів райдержадміністрації, служб та організацій району для надання інструктивної допомоги населенню. Присутній на зібранні був і селищний голова В.Резедент.

  Перше запитання громадян стосувалося надання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства учасниками антитерористичної операції.

  Ситуацію роз’яснював селищний голова В.Резедент. Наразі, він запевнив, що землю отримають всі учасники АТО. Селищна рада віднайшла земельні ділянки, якими незаконно користувалися сільськогосподарські підприємства. Вже підготовлено відповідні документи, а майбутні власники землі зможуть укласти угоду про оренду з будь-яким сільськогосподарським підприємством на свій розсуд. Крім того, інформував, що в резерві селищної ради є ще 600 га землі і всі будуть забезпечені земельним паєм.

  Зауважив лише, що потрібно переглянути відсоткову ставку орендної плати так як вона досить низька. Заступник начальника відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Бесараба зазначив, що в районі вже переглянуто угоди про оренду земельних паїв, в яких відсоткова ставка була нижчою 4%.

  Ряд питань стосувалося представника СО «Жмеринські електричні мережі» ПАТ «Вінницяобленерго». А саме: причина частих відключень електрики та низької напруги в мережі, аварійність електроопор, переведення на оплату за електроспоживання на квитанції та плутанини в показниках, проведення обрізки дерев.

  Керівник ОДГ підприємства О.Вітвіцький надав відповіді на поставлені питання. А також відвідав помешкання заявниці, де оглянув лінії електропередач, які проходять в безпосередній близькості від будівлі та створюють пожежонебезпеку.

  Завершив тему О.Легеза, він інформував мешканців села про домовленість з енергетичним підприємством про надання населенню допомоги в організації передачі показників лічильника та оплаті за спожиту енергію, а також про проведення регулярної обрізки дерев за участю представників селищної ради, узгодження питання заміни електроопор.

  Про забезпечення роботи ФАПу повідав сьоматчанам В.Резедент. З нового року за пунктом планується закріпити одну ставку фельдшера, витрати на оплату комунальних послуг бере на себе селищна рада, заробітну плату забезпечить РМЦ ПМСД.

  Головний інженер філії «Райавтодор» В.Марценюк на запитання про стан доріг зауважив, що з наступного року дороги передаються у комунальну власність району, тому на їх обслуговування виділятимуться кошти і слід очікувати покращення ситуації.

  Голова райдержадміністрації інформував присутніх про закладені до державного бюджету на наступний рік 44 млрд. грн., які буде спрямовано на ремонт дорожніх покриттів. Область отримає на дані цілі 2 млрд.грн.

  В ході зустрічі з жителями Сьомаків також обговорювали питання вирубки лісу, об’єднання територіальних громад, роботи дільничного інспектора у з’ясуванні побутових сварок, розслідування крадіжок. Були нарікання на задимленість під час випалювання деревного вугілля на території населеного пункту, хімічний запах від залишок каустичної соди, які належать сільськогосподарському підприємству.

  В.Резедент запевнив сільських мешканців у негайному вжитті мір при надходженні заяв про випадки, які спричиняють незручності чи є протизаконними.

  Було піднято також питання спорудження на території Людавської територіальної громади сміттєпереробного заводу. Селищний голова запевнив громаду в тому, що виходячи з європейського досвіду, який він мав можливість спостерігати під час поїздок за кордон, сміттєпереробна справа дуже вигідна, необхідна і безпечна.

  В індивідуальному порядку місцеві жителі з’ясовували питання щодо субсидії з начальником відділу з призначення соціальних допомог і субсидії управління соціального захисту населення Л.Сулимою.

  По завершенні зустрічі з сьомацькою громадою голова райдержадміністрації О.Легеза у супроводі селищного голови В.Резедента, завідуючої сільським клубом Л.Бондар та завідуючої бібліотекою С.Біліченко оглянув будівлю клубу, де завершено ремонт фойє, в якому відбувся прийом громадян, проведено заміну вікон та дверей, йдуть до завершення ремонтні роботи внутрішніх приміщень.