14 грудня 2017 року голова Жмеринської районної державної адміністрації О.Легеза, спільно з заступником голови райдержадміністрації О.Матвієнком, виїзною робочою групою у складі: депутата районної ради, начальника відділу охорони здоров’я О.Ярмоленка, головного спеціаліста по роботі із зверненнями громадян Л.Кондратюк, головного спеціаліста відділу з призначення державних соціальних допомог управління соціального захисту населення І.Жарук,

головного спеціаліста відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Садовської, юрисконсульта СО «Жмеринські електричні мережі» ПАТ «Вінницяобленерго» Ю.Бондаренко, дільничного офіцера поліції О.Трача зустрілися з мешканцями с.Мартинівка Біликовецької сільської ради за участю сільського голови О.Цвеня.

  Головною темою обговорення громади з представниками району стала тема стану доріг, наявність аварійно-небезпечних ділянок без огорожі та відбійників, ремонту дороги до кладовища, забезпечення посипання дорожнього покриття в негоду.

  Сільський голова повідомив про плани у наступному році зробити асфальтне покриття дороги до кладовища.

  О.Легеза відзначив, що питання ремонту доріг завжди є актуальним в нашій державі і цього року на дороги витрачено 25 млрд. грн.., в наступному ж ця сума збільшиться до 44 млрд. грн.., на Вінницьку область виділяють 2 млрд. грн..

  До обговорення даного питання долучився директор філії «Райавтодор» О.Навроцький. Він повідомив жителів про те, що підприємство готове розпочати роботи зі встановлення металевої огорожі, якої є вже 240 м, на аварійно-небезпечній ділянці дороги над ставком. Заручився підтримкою місцевих мешканців фізичною силою. Запевнив у тому, що в негоду буде забезпечено посипання дороги антиожеледною сумішшю. Також висловив сподівання на покращення ситуації у наступному році та збільшенням фінансування дорожньої служби.

  Піднято питання забезпечення вуличного освітлення. О.Цвень поінформував, що причина полягає у необхідності відрегулювання системи реле.

  Ряд запитань стосовно електропостачання було поставлено представнику ЕМ. Зокрема, щодо переведення абонентів на оплату за квитанціями, часті перебої в подачі енергії до дитячого садочка, в якому використовуються електроплити для приготування їжі. Ю.Бондаренко відповіла на поставлені запитання.

  Жителі Мартинівки обурені тим, що рейсовий автобус не доїжджає до населеного пункту в погану погоду.

  Сільський голова повідомив, що про це направлявся запит перевізнику, на який отримали відповідь про економічну недоцільність маршруту.

  О.Легеза пояснив жителям села, що районна влада не має впливу на перевізників, єдине, що можна зробити – це написати офіційне звернення та довести його до відома обласної конкурсної комісії з обрання перевізників.

  Жителі громади села звернулися до голови райдержадміністрації з проханням допомогти у придбанні та встановленні дитячого ігрового майданчика.

  О.Легеза на це відповів, що в районі розроблено програму на 2018 рік, згідно якої планується встановити такі майданчики в усіх територіальних громадах.

  Ряд питань висвітлював депутат районної ради О.Ярмоленко. Наразі, він підняв тему створення опорних шкіл та перспективу стати такою Мартинівську школу, говорив про виділення коштів на їх матеріально-технічне забезпечення і реалізацію завдяки цьому задуманого, в т.ч. і встановлення дитячого майданчика. Справа лише за виготовленням проектно-кошторисної документації.

  В даному контексті завідуючою ДНЗ Г.Макодзьобою озвучено прохання допомогти у благоустрої подвір’я дитячого садочка, замінити покриття. Директор школи І.Бевз подякував керівництву району за постійну підтримку, завдяки чому немало зроблено – повністю оновлено систему опалення та замінено котли і частина вікон, та ще просить допомогти у зааміні решти вікон на енергозберігаючі.

  Крім того, під час прийому громадян піднімалися питання ремонту амбулаторії загальної практики сімейної медицини, якості питної води, укладання соціальних угод з сільськогосподарськими підприємствами, облаштування смітника та організації вивозу сміття, проведення водогону на вулиці, де живуть пенсіонери, а також земельних відносин.

  Очільник району запевнив мешканців громади в тому, що їхні проблеми почуті і з боку району буде надано посильне сприяння їх вирішенню.

  Під час перебування в Мартинівці голова райдержадміністрації О.Легеза відвідав амбулаторію загальної практики сімейної медицини, де спільно з головним лікарем РМЦ ПМСД О.Калінським, головним лікарем амбулаторії М.Репулою оглянули відновлену котельню та встановлені енергоефективні твердопаливні котли.