Ліквідатори… Своїм святом вони вважають день 14 грудня, саме тоді в далекому 1986 році отримали першу перемогу під час ліквідації аварії на атомній електростанції – спорудивши захисний саркофаг над 4 енергоблоком.

  Урочистості з нагоди відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулися 13 грудня 2017 року в районному будинку культури за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, керівників та представників громадських організацій

«Жмеринська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України», «Інваліди Чорнобиля», Комітет ветеранів ядерних випробовувань, громадськості, засобів масової інформації.

  Світлу пам’ять тих, хто поклав життя захищаючи світ від «мирного атому» вшанували хвилиною мовчання.

  До пам’ятника Героям – чорнобильцям побратими поклали корзини з квітами.

  З привітальними промовами перед ліквідаторами аварії виступили заступник голови районної державної адміністрації О.Матвієнко та заступник голови районної ради В.Бігас. Мужнім землякам вони висловили щиру вдячність за вагомий внесок у ліквідацію наслідків аварії на атомній електростанції, високе почуття громадянського обов’язку, мужність та велику самопожертву заради майбутнього людства. Передали вітання та найкращі побажання від очільників району О.Легези та В.Малярчука. Привітали усіх присутніх в залі з релігійним святом Андрія Первозванного. Бажали здоров’я, щастя, усіляких гараздів, миру та спокою в країні, Божого благословення.

  За дорученням обласного керівництва представнику громадської організації «Інваліди Чорнобиля» В.Трачу вручено Почесну грамоту обласної державної адміністрації, обласної Ради та грошову винагороду.

  З нагоди свята Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради з грошовою винагородою відзначено 32 учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

  Від імені міського голови та себе особисто привітав ліквідаторів аварії на ЧАЕС його заступник з питань культурної політики В.Дудік, вручив грамоти й премії 20 членам громадських організацій.

  Найщиріші слова привітань та найкращих побажань на адресу своїх побратимів, слова вдячності за розуміння і підтримку – на адресу влади линули з вуст керівників громадських організацій «Жмеринська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України» Г.Варлахової та «Інваліди Чорнобиля» В.Дремуха. Г.Варлахова вручила своїм підопічним матеріальну допомогу.

  Під час заходу святковий настрій в залі створювали працівники та вихованці районного будинку культури.