В Рівській ЗОШ І-ІІ ступенів з 4 по 8 грудня був проведений Всеукраїнський тиждень правознавства, завдання якого були спрямованіна те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України, Конвенції ООН про права дитини та Загальної Декларації прав людини.

  Цей тиждень пропагував знання правознавства серед усіх громадян нашої держави. А наша маленька «держава» (тобто школа) не стала винятком: було розроблено ряд заходів, що охопили усі ланки освітньої діяльності – від початкових класів до 9 класу.

  Всеукраїнський тиждень права розпочався відкриттям загальношкільної лінійки, на якій вчитель історії Охорзіна О. В. коротко розповіла про історію започаткування та проведення Всеукраїнського тижня права. Тиждень права сьогодні вже має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку акцій, конкурсів.

  Так, в рамках проведення тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій. У школі були оформлені стенди, випущенні стіннівки «Всі різні, всі рівні», пройшли конкурси малюнків на тему «Мої права».

  Для учнів 1-4 класів було проведено гру-мандрівку «Країна Правознайка», класні керівники провели з учнями веселі інформаційні хвилинка «Права потрібно знати».

  Для учнів 5 – 8 класів була проведена вікторина «Права та обов’язки батьків та дітей». Під час спілкування діти повторили основні статті Конвенції про права дитини, а також вчитель історії та правознавства наголосила, що права нерозривно пов’язані з обов’язками, і що ми всі повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині та оточуючим.

  Презентація «Сімейне право в різних країнах світу» познайомила учнів із цікавими фактами про сімейне право в США, Туреччині, Канаді, Данії та арабських країнах. Присутні змогли порівняти інформацію із сімейним кодексом України, отримали практичні поради для майбутнього.

  Протягом тижня по класах були проведені години спілкування на правову тематику. Гончар Н. Р. з учнями 8 класу провела виховну годину «Закон і ми. Конвенція ООН про права дитини».

  Для учнів 6-9 класів було проведено соціальне опитування шляхом анкетування «Як захищені права дитини в школі».

  Охорзіна О. В. провела інтерактивний захід «Подорож країною права», де на прикладах мультфільмів та казок продемонструвала наслідки порушень прав дітей.

  Як підсумок Всеукраїнського тижня правознавства був проведений урок у 9 класі «Декларація прав людини – права та обов’язки кожного».

  У шкільній бібліотеці була організована виставка бібліотечної полички «Правова література».

  Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про їх права.

  Робота по формування правових відносин продовжуватиметься і далі, що сприятиме розширенню правових знань учнів, формуванню вмінь співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

  З сайту відділу освіти РДА