В Мовчанській сільській раді відбувся виїзний прийом громадян головою Жмеринської районної державної адміністрації О.Легезою. Збори відбувалися в сільському клубі. Участь у прийомі взяли: заступник голови райдержадміністрації О.Матвієнко, сільський голова Г.Проць, головний спеціаліст по роботі із зверненнями громадян райдержадміністрації Л.Кондратюк, начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко, головний спеціаліст відділу з призначення державних соціальних допомог управління соціального захисту населення Н.Гуторова, юрисконсульт СО «Жмеринські електричні мережі» ПАТ «Вінницяобленерго» Ю.Бондаренко, представник ТОВ «Курланд» І.Бондар.

  Сільський голова Г.Проць інформував керівництво району про справи у громаді, актуальні та проблемні питання.

  Жителі громади звернулися з проханням передати письмове колективне звернення Жмеринському міському голові щодо облаштування залу очікування на місці зупинки маршрутного транспорту в м.Жмеринка.

  В ході зустрічі піднімалися питання про прийом молока від населення, передачу у комунальну власність районної ради будівлі школи, земельні відносини, зокрема, паювання землі, забезпечення земельними ділянками учасників АТО.

  На запитання, які стосувалися електропостачання відповіла Ю.Бондаренко. Зокрема, занепокоєння людей викликає невідповідність у показниках на лічильниках та у квитанції з рахунком про оплату, цікавить питання організації обрізки дерев, як формується рахунок, чому переводять на рахункову систему абонентів.

  Відповідь представника ЕМ доповнив голова райдержадміністрації О.Легеза. Наразі, він повідомив про домовленість з енергетичним підприємством про надання населенню допомоги в організації передачі показників та оплаті за спожиту електроенергію, регулярну обрізку дерев за участю представників громади.

  Після проведення водогону для населеного пункту є актуальним питання стану доріг, з цього приводу до представників району з проханням про допомогу спецтехнікою звернувся очільник громади.

  В даному контексті О.Легеза інформував про закладені до державного бюджету на 2018 рік 44 млрд.грн., які буде спрямовано на покращення стану доріг. На Вінницьку область виділено 2 млрд. грн., які розподілять на райони.

  Розповідала про порядок нарахування субсидії та відповідала на запитання мешканців села Н.Гуторова.

  Під час прийому піднімалися також питання про несправність телефонної лінії та поганий зв’язок, встановлення вишки мобільного телефонного зв’язку.

  Були нарікання на перевезення пасажирів пільгових категорій, а саме мала місце відмова у наданні пільги, незручний графік, нездійснення рейсу за малої кількості пасажирів.

  За даних обставин голова райдержадміністрації запропонував сформувати звернення, яке буде доведено до конкурсної комісії з відбору перевізників.

  Питання медичного забезпечення висвітлював О.Ярмоленко.

  Представник ТОВ «Курланд» інформував про виплату за оренду земельних паїв, непорозуміння з іншим сільськогосподарським підприємством.

  Заступник голови райдержадміністрації О.Матвієнко надав інформацію про афери з переоформленням землі, рейдерські її захоплення. Закликав бути пильними. Відповів на запитання про оплату за оренду земельних паїв, як вона нараховується, про земельні акти на землі постійного користування, види земельних актів.

  По завершенні зборів жителі громади мали змогу звернутися до голови райдержадміністрації, членів робочої групи в індивідуальному порядку.