28 листопада знову запрацювала програма «Доступне житло», яка передбачає державну підтримку переселенців, учасників АТО та осіб, які потребують поліпшення житлових умов під час вирішення житлового питання. Як відомо, через відсутність фінансування програма фактично не працювала майже два роки.

  На даний момент в чергах на житло зареєстровані близько 650 тисяч осіб, з яких 10% – молоді люди.

  Розмір державної підтримки відрізняється в залежності від статусу особи. Так, громадянам, які потребують поліпшення житлових умов, держава готова відшкодувати 30% витрат. Відшкодування витрат для внутрішньо переміщених осіб та сімей учасників АТО складає 50%.

  ЯК ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ?

  Подавати документи на отримання допомоги необхідно до Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, який керує даною програмою. Перелік документів для всіх категорій громадян є на офіційному сайті фонду.

  Під час оформлення заяви необхідно мати паспорт та весь перелік необхідних документів. Після цього необхідно обрати житло з переліку, складеного Міжвідомчою комісією Мінрегіону, укласти договір із забудовником та управлінням Держмолодьжитла.

  ЧИ ВИСТАЧИТЬ ВСІМ?

  Голова правління фонду Сергій Комнатний під час спілкування з журналістами заявив, що наразі на державну програму виділено лише 30 млн гривень. Цієї суми вистачить приблизно на 120 сімей. Трохи пізніше планується виділити ще 9 млн гривень.

  За словами Комнатного, "програма дає можливість органам місцевого самоврядування фінансувати за рахунок місцевих бюджетів", до того ж в регіонах діє ще низка подібних програм, до яких залучено понад 160 млн гривень. Чиновник додав, що програму мають подовжити до 2023 року.