Найчастіше експертизу ДНК проводять для встановлення батьківства. Але трапляються на практиці випадки, коли жінкам доводиться доводити своє материнство.

  Експертиза ДНК або молекулярно-генетична експертиза призначається у кримінальних і цивільних справах з метою формування доказової бази. Найбільш поширені випадки проведення ДНК-тесту на батьківство, а також випадки проведення тесту для встановлення спорідненості в спадкових справах.

  Об'єктом молекулярно-генетичного дослідження є ядерна ДНК, отримана з крові, слини, букального та іншого епітелію, волосся, а також часток тканин і органів людини.

  Для визначення спірного батьківства необхідна присутність ймовірного батька і дитини для проведення забору вихідного біологічного матеріалу. При відсутності біологічного матеріалу хоча б однієї зі сторін провести дослідження неможливо. В результаті проведення ДНК-аналізу на предмет встановлення батьківства ймовірність похибки позитивного висновку становить 0,000001%. Негативний факт батьківства встановлюється із 100% ймовірністю.

  Особливості Експертизи ДНК:

  • результати надаютьсяву вигляді висновку експертизиз апостилюванням та ферограмою;
  • експерти попереджаються про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку;
  • зразки на дослідження мають бути отримані виключно під контролем представника організації, що проводить експертизу; Необхідні умови проведення:
  • наявність копій паспорта або свідоцтва про народження осіб, що приймають участь у дослідженні;
  • надання письмової згоди на проведення дослідження особамищо приймають у ньому участь (У разі недосягнення дитиною повноліття згоду за неї надають матір та батько);
  • особиста присутність осіб що приймають участь удослідженні при заборі зразків ДНК матеріалу.

  За більш детальною інформацією Ви можету звернутись до Жмеринського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою : Вінницька обл., м.Жмеринка, вул.В.Брезденюка,19, телефон: (04332) 2-28-08

  Начальник відділу «Жмеринське бюро правової допомоги» В.С. Цимбал