«Про додаткові заходи щодо охорони хвойних лісових насаджень у передноворічний період 2018 року!»

  Шановні мешканці та гості Жмеринського району! Всі ми очікуємо Новорічних та Різдвяних свят які наближаються. В цей період зростає турбота за збереження лісових красунь – ялинок. Адже кожного року в цей час спостерігається непоодинокі факти їх самовільних порубок.

  В зв’язку з цим повідомляємо: що, відповідно до статей 31, 32 Лісового кодексу України, статей 16, 21, 28 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», з метою запобігання незаконному вирубуванню хвойних лісових насаджень у лісових масивах Вінницької області в передноворічний період 2018 року просимо Вас вжити заходів щодо виявлення фактів незаконного перевезення та вирубування новорічних дерев у лісових насадженнях лісового фонду області, особливо на ділянках хвойних лісових культур у масивах, що прилягають до населених пунктів.

  А також нагадуємо що, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід (ст.65) тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 грн. до 170 грн. і на посадових осіб від 119 грн. до 204 грн. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років і якщо ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (згідно ст. 307 КУпАП).

  Крім того, попереджаємо, що передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання), що згідно ст. 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від 51 до 255 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, рішення будуть прийматись відповідними місцевими судами.