Питання екологічного стану регіону на особливому рахунку в Жмеринській районній державній адміністрації. Загрозу довкіллю та людям, які мешкають поряд завдають хімічні засоби, які не використані свого часу за призначенням, а на даний час зберігаються у невідповідних умовах та місці. Саме такі хімічні засоби захисту рослин виявлено на території Браїлівської селищної та Стодулецької сільської рад. Питання про їх подальшу долю піднімалося на комісії з питань поводження з безхазяйними відходами під головуванням заступника голови райдержадміністрації Юрія Колесника.

  Наразі з’ясовувалися питання приналежності земельних ділянок, будівель та речовин, які там зберігаються.

  Щодо ситуації, яка склалася інформацію складу комісії надавали заступник начальника управління агропромислового розвитку Яків Парчевський, Браїлівський селищний голова Валерій Резедент, очільниця Стодулецької територіальної громади Любов Голубенко.

  В ході засідання з’ясовано, що взяти на себе відповідальність за перезатарення та утилізацію невідомих хімічних речовин охочих немає. Виходячи з цього головою комісії внесено пропозицію звернутися до правоохоронних органів із заявою про встановлення власників складських будівель і заборонених та непридатних для використання хімічних засобів захисту рослин, які в них знаходяться. Управлінню Держгеокадастру рекомендовано надати підтверджуючі документи щодо власників земельних ділянок, на території яких розташовані будівлі.

  Засідання комісії буде продовжено після отримання необхідної інформації.