Стану справ щодо виплати орендної плати за земельні ділянки державної власності та переукладанню договорів оренди щодо вищезазначених земельних ділянок була присвячена зустріч заступника голови адміністрації Олега Матвієнка та начальника відділу Держгеокадастру у Жмеринському районі Антоніни Гуліцької. В ході зустрічі Антоніною Володимирівною було представлено значний об’єм інформації стосовно виплати орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, а це, слід зазначити, виключно дохідна частина бюджету селищної і сільських рад району також було обговорено шляхи адаптації до вимог чинного законодавства орендних відносин в районі.

  На жаль в районі не всі суб’єкти господарювання дотримуються вимог Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо захисту власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)» від 19.08.2008 року, в результаті чого бюджети селищної, сільських рад не доотримують значні кошти, які могли б піти на соціально-економічний розвиток громад.

  В заключній частині зустрічі було домовлено економічну частину доповіді керівника районного Держгеокадастру додатково розглянути на земельній та бюджетній комісії районної ради, в результаті чого звернутися до органів прокуратури з метою надання юридичної оцінки дій даних суб’єктів.

  Районна державна адміністрація має досить жорстку позицію стосовно тих суб’єктів господарювання, які ухиляються від повної сплати орендної плати.